Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 FISCHER Karen NED 
2 CHIANG Enli NED 
3 CLAESSENS Mandy NED 
4 VAN DER LINDE Lisa NED 
5 SPIJKER Anne NED 
6 TERLETH Yeelen 10  NED 
7 VAN LAERE Fleur 11  NED 
8 GROENHEIDE Esther 15  NED 
9 LENDI Sonja 16  NED 
10 TODOROVA Slavyana   BUL 
11 IRVINE-LEGGE Holly   GBR 
12 DRÄGER Annabell   GER 
13 BRANDT Inga   GER 
14 DE WIT Jazz   NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 13
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
VAN DER LINDE Lisa
NED
1 D3 V5 V5 D2 V5 V5 4 0.67 25 15 +10
FISCHER Karen
NED
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
LENDI Sonja
NED
3 D0 D0 D1 D2 D3 V5 1 0.17 11 27 -16
TERLETH Yeelen
NED
4 D1 D3 V5 D4 V5 V5 3 0.50 23 18 +5
DRÄGER Annabell
GER
5 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 16 +11
SPIJKER Anne
NED
6 D3 D0 V5 D1 D2 V5 2 0.33 16 25 -9
IRVINE-LEGGE Holly
GBR
7 D1 D1 D2 D1 D1 D2 0 0.00 8 30 -22

Pool #2
On strip 14
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
BRANDT Inga
GER
1 D1 D3 V5 V5 V5 V5 4 0.67 24 20 +4
CHIANG Enli
NED
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18
CLAESSENS Mandy
NED
3 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 10 +16
VAN LAERE Fleur
NED
4 D2 D3 D1 D4 V5 V5 2 0.33 20 23 -3
TODOROVA Slavyana
BUL
5 D3 D4 D0 V5 V5 V5 3 0.50 22 23 -1
GROENHEIDE Esther
NED
6 D4 D1 D0 D2 D4 V5 1 0.17 16 28 -12
DE WIT Jazz
NED
7 D1 D2 D1 D1 D0 D3 0 0.00 8 30 -22

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 FISCHER Karen NED  1.00  30  +21  Advanced
2 CHIANG Enli NED  1.00  30  12  +18  Advanced
3 CLAESSENS Mandy NED  0.83  26  10  +16  Advanced
4 DRÄGER Annabell   GER  0.83  27  16  +11  Advanced
5 VAN DER LINDE Lisa NED  0.67  25  15  +10  Advanced
6 BRANDT Inga   GER  0.67  24  20  +4  Advanced
7 TERLETH Yeelen 10  NED  0.50  23  18  +5  Advanced
8 TODOROVA Slavyana   BUL  0.50  22  23  -1  Advanced
9 VAN LAERE Fleur 11  NED  0.33  20  23  -3  Advanced
10 SPIJKER Anne NED  0.33  16  25  -9  Advanced
11 GROENHEIDE Esther 15  NED  0.17  16  28  -12  Advanced
12 LENDI Sonja 16  NED  0.17  11  27  -16  Advanced
13T DE WIT Jazz   NED  0.00  30  -22  Advanced
13T IRVINE-LEGGE Holly   GBR  0.00  30  -22  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) FISCHER Karen
NED
 
  (1) FISCHER Karen
NED
 
(16) -BYE-   
    (1) FISCHER Karen
NED
 
(9) VAN LAERE Fleur
NED
 
  15 - 5 
  (8) VAN LAERE Fleur
NED
 
 
(8) TODOROVA Slavyana
BUL
 
15 - 10   
    (1) FISCHER Karen
NED
 
(5) VAN DER LINDE Lisa
NED
 
  15 - 13 
  (5) VAN DER LINDE Lisa
NED
 
   
(12) LENDI Sonja
NED
 
15 - 6     
    (4) VAN DER LINDE Lisa
NED
 
 
(13) DE WIT Jazz
NED
 
  15 - 8   
  (4) DRÄGER Annabell
GER
 
 
(4) DRÄGER Annabell
GER
 
15 - 2   
    (1) CHIANG Enli
NED
 
(3) CLAESSENS Mandy
NED
 
  15 - 14
Ref:  PLANTINGA Teun  NED 
  (3) CLAESSENS Mandy
NED
 
   
(14) IRVINE-LEGGE Holly
GBR
 
15 - 0     
    (3) CLAESSENS Mandy
NED
 
   
(11) GROENHEIDE Esther
NED
 
  15 - 5     
  (6) BRANDT Inga
GER
 
     
(6) BRANDT Inga
GER
 
15 - 14       
    (2) CHIANG Enli
NED
 
 
(7) TERLETH Yeelen
NED
 
  15 - 6   
  (7) TERLETH Yeelen
NED
 
   
(10) SPIJKER Anne
NED
 
15 - 4     
    (2) CHIANG Enli
NED
 
 
(15) -BYE-    15 - 14   
  (2) CHIANG Enli
NED
 
 
(2) CHIANG Enli
NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 3:50 PM
Place Name Country
1 CHIANG Enli NED 
2 FISCHER Karen NED 
3T VAN DER LINDE Lisa NED 
3T CLAESSENS Mandy NED 
5 DRÄGER Annabell GER 
6 BRANDT Inga GER 
7 TERLETH Yeelen NED 
8 VAN LAERE Fleur NED 
9 TODOROVA Slavyana BUL 
10 SPIJKER Anne NED 
11 GROENHEIDE Esther NED 
12 LENDI Sonja NED 
13T DE WIT Jazz NED 
13T IRVINE-LEGGE Holly GBR