Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
2 CHIANG Enno NED 
3 CAIRO Sanaa NED 
4 SNIJDERS Luuk NED 
5 KOWALCZYK Sil NED 
6 SAGARDI David   ESP 
Round Scores
Pool #1
On strip 6
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
SNIJDERS Luuk
NED
1 D1 V5 D1 D3 1 0.25 10 16 -6
CHIANG Enno
NED
2 V5 V5 D1 V5 3 0.75 16 10 +6
CAIRO Sanaa
NED
3 D1 D1 D1 D2 0 0.00 5 20 -15
SAGARDI David
ESP
4 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 4 +16
KOWALCZYK Sil
NED
5 V5 D3 V5 D1 2 0.50 14 15 -1

Round #2 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 SAGARDI David   ESP  1.00  20  +16  Advanced
2 CHIANG Enno NED  0.75  16  10  +6  Advanced
3 KOWALCZYK Sil NED  0.50  14  15  -1  Advanced
4 SNIJDERS Luuk NED  0.25  10  16  -6  Advanced
5 CAIRO Sanaa NED  0.00  20  -15  Advanced
Round Scores
Pool #1
On strip 6
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
SNIJDERS Luuk
NED
1 D1 D3 D0 D3 0 0.00 7 20 -13
CHIANG Enno
NED
2 V5 V5 D1 V5 3 0.75 16 8 +8
CAIRO Sanaa
NED
3 V5 D1 D0 D1 1 0.25 7 18 -11
SAGARDI David
ESP
4 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 3 +17
KOWALCZYK Sil
NED
5 V5 D1 V5 D2 2 0.50 13 14 -1

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 SAGARDI David   ESP  1.00  40  +33  Advanced
2 CHIANG Enno NED  0.75  32  18  +14  Advanced
3 KOWALCZYK Sil NED  0.50  27  29  -2  Advanced
4 SNIJDERS Luuk NED  0.13  17  36  -19  Advanced
5 CAIRO Sanaa NED  0.13  12  38  -26  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) SAGARDI David
ESP
 
  (1) SAGARDI David
ESP
 
(8) -BYE-   
    (1) SAGARDI David
ESP
 
(5) CAIRO Sanaa
NED
 
  15 - 1 
  (4) SNIJDERS Luuk
NED
 
 
(4) SNIJDERS Luuk
NED
 
15 - 10   
    (1) SAGARDI David
ESP
 
(3) KOWALCZYK Sil
NED
 
  15 - 10 
  (3) KOWALCZYK Sil
NED
 
   
(6) -BYE-       
    (2) CHIANG Enno
NED
 
 
(7) -BYE-    15 - 5   
  (2) CHIANG Enno
NED
 
 
(2) CHIANG Enno
NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 3:00 PM
Place Name Country
1 SAGARDI David ESP 
2 CHIANG Enno NED 
3T SNIJDERS Luuk NED 
3T KOWALCZYK Sil NED 
5 CAIRO Sanaa NED