Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 WILLIAMS Julian NED 
2 NOOIJ Jasper NED 
3 KOSTER Fabian NED 
4 MOERBEEK Jonas NED 
5 KOWALCZYK Sil NED 
6 VRIJBURG Koen NED 
7 VAN EDEREN Adam NED 
8 MEINDERSMA Sytze 11  NED 
9 VAN DEN BERG Sam 12  NED 
10 VAN DEN BERG Cedric 14  NED 
11 BARENS Bence 15  NED 
12 HOOGLAND Tim 22  NED 
13 DAMMROFF Lotte   NED 
14 SLUMAN Talitha   NED 
15 HANIQUE Eddy   NED 
16 VAN RIJNSWOU Abel   NED 
17 CAIRO Sanaa   NED 
18 FRIC Tomi   NED 
19 KASTELEIN Marie   NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 11
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
NOOIJ Jasper
NED
1 V5 D4 D3 V5 V5 3 0.60 22 15 +7
HOOGLAND Tim
NED
2 D0 D1 D1 D3 D1 0 0.00 6 24 -18
VRIJBURG Koen
NED
3 V5 V5 D2 V5 D1 3 0.60 18 19 -1
SLUMAN Talitha
NED
4 V4 V5 V5 V5 D2 4 0.80 21 15 +6
MEINDERSMA Sytze
NED
5 D4 V4 D4 D4 D2 1 0.20 18 23 -5
VAN DEN BERG Cedric
NED
6 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.80 22 11 +11

Pool #2
On strip 12
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KOWALCZYK Sil
NED
1 D2 D3 D1 V5 V5 2 0.40 16 17 -1
DAMMROFF Lotte
NED
2 V4 D4 V5 V5 V5 4 0.80 23 9 +14
WILLIAMS Julian
NED
3 V4 V5 D1 V4 V5 4 0.80 19 18 +1
FRIC Tomi
NED
4 V5 D2 V5 V4 V5 4 0.80 21 10 +11
VAN EDEREN Adam
NED
5 D4 D0 D3 D3 V5 1 0.20 15 19 -4
KASTELEIN Marie
NED
6 D0 D0 D3 D0 D1 0 0.00 4 25 -21

Pool #3
On strip 13
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
HANIQUE Eddy
NED
1 V5 D2 V5 D0 D3 V5 3 0.50 20 20 0
VAN RIJNSWOU Abel
NED
2 D0 D0 D0 D0 D0 D0 0 0.00 0 30 -30
MOERBEEK Jonas
NED
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
VAN DEN BERG Sam
NED
4 D2 V5 D1 D0 D3 D4 1 0.17 15 25 -10
KOSTER Fabian
NED
5 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 10 +19
CAIRO Sanaa
NED
6 V5 V5 D1 V5 D3 V5 4 0.67 24 18 +6
BARENS Bence
NED
7 D3 V5 D3 V5 D2 D2 2 0.33 20 24 -4

Final Results
Event finished at 2:40 PM
Place Name Country
1 MOERBEEK Jonas NED 
2 KOSTER Fabian NED 
3 DAMMROFF Lotte NED 
4 VAN DEN BERG Cedric NED 
5 FRIC Tomi NED 
6 SLUMAN Talitha NED 
7 WILLIAMS Julian NED 
8 CAIRO Sanaa NED 
9 NOOIJ Jasper NED 
10 VRIJBURG Koen NED 
11 HANIQUE Eddy NED 
12 KOWALCZYK Sil NED 
13 BARENS Bence NED 
14 VAN EDEREN Adam NED 
15 MEINDERSMA Sytze NED 
16 VAN DEN BERG Sam NED 
17 HOOGLAND Tim NED 
18 KASTELEIN Marie NED 
19 VAN RIJNSWOU Abel NED