Round #1 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 BUTIN BIK Nathan S.V. BEAU GESTE 
2 PLANTINGA Mika SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3 HENDRIKS Jasper S.V. SURTOUT 
4 DE JONG Aize S.V. SURTOUT 
5 OVERBEEKE Attila S.V. P.S.V. 
6 GROOT NUELEND Lars S.V. SURTOUT 
7 CHIANG Enno S.V. SURTOUT 
8 VAN DEN BIGGELAAR Robert 10  S.V. P.S.V. 
9 SNIJDERS Luuk 11  LANCELOT SCHERMCLUB 
10 ENDENDIJK CONESA Enrique 12  S.V. P.S.V. 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
 
  (1) BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
 
(16) -BYE-   
    (1) BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
 
(9) SNIJDERS Luuk
LANCELOT SCHERMCLUB
 
  15 - 3
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
  (8) SNIJDERS Luuk
LANCELOT SCHERMCLUB
 
 
(8) VAN DEN BIGGELAAR Robert
S.V. P.S.V.
 
15 - 7
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
 
    (1) BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
 
(5) OVERBEEKE Attila
S.V. P.S.V.
 
  15 - 3
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
  (5) OVERBEEKE Attila
S.V. P.S.V.
 
   
(12) -BYE-       
    (4) OVERBEEKE Attila
S.V. P.S.V.
 
 
(13) -BYE-    15 - 9
Ref:  ROESINK Béla  NSSV DON QUICHOTE 
 
  (4) DE JONG Aize
S.V. SURTOUT
 
 
(4) DE JONG Aize
S.V. SURTOUT
 
   
    (1) BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
 
(3) HENDRIKS Jasper
S.V. SURTOUT
 
  15 - 9
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
  (3) HENDRIKS Jasper
S.V. SURTOUT
 
   
(14) -BYE-       
    (3) HENDRIKS Jasper
S.V. SURTOUT
 
   
(11) -BYE-    15 - 0
Ref:  ROESINK Béla  NSSV DON QUICHOTE 
   
  (6) GROOT NUELEND Lars
S.V. SURTOUT
 
     
(6) GROOT NUELEND Lars
S.V. SURTOUT
 
       
    (2) HENDRIKS Jasper
S.V. SURTOUT
 
 
(7) CHIANG Enno
S.V. SURTOUT
 
  15 - 6
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
 
  (7) CHIANG Enno
S.V. SURTOUT
 
   
(10) ENDENDIJK CONESA Enrique
S.V. P.S.V.
 
15 - 4
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
   
    (2) CHIANG Enno
S.V. SURTOUT
 
 
(15) -BYE-    15 - 13
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
 
  (2) PLANTINGA Mika
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(2) PLANTINGA Mika
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
   
   

Final Results
Event finished at 11:47 AM
Place Name Club(s)
1 BUTIN BIK Nathan S.V. BEAU GESTE 
2 HENDRIKS Jasper S.V. SURTOUT 
3T OVERBEEKE Attila S.V. P.S.V. 
3T CHIANG Enno S.V. SURTOUT 
5 PLANTINGA Mika SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
6 DE JONG Aize S.V. SURTOUT 
7 GROOT NUELEND Lars S.V. SURTOUT 
8 SNIJDERS Luuk LANCELOT SCHERMCLUB 
9 VAN DEN BIGGELAAR Robert S.V. P.S.V. 
10 ENDENDIJK CONESA Enrique S.V. P.S.V.