Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 SCHAAFSMA Bote SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 WAASDORP Ryan SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3 BUTIN BIK Nathan S.V. BEAU GESTE 
4 HENDRIKS Jasper S.V. SURTOUT 
5 VELTMAN Mees S.V. P.S.V. 
6 SCHREUDER Thijmen S.V. SURTOUT 
7 CHIANG Enli S.V. SURTOUT 
8 VAN LAERE Fleur SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
9 BUITENHUIS Vera S.V. PORTHOS 
10 ENDENDIJK CONESA Sofía S.V. P.S.V. 
11 DE JONG Aize 11  S.V. SURTOUT 
12 OVERBEEKE Attila 11  S.V. P.S.V. 
13 SCHEPERS Finn   S.V. PORTHOS 
14 KROM Sytze   S.V. VIVAS 
Round Scores
Pool #1
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
HENDRIKS Jasper
S.V. SURTOUT
1 V5 V5 D4 D1 V5 V5 4 0.67 25 15 +10
VAN LAERE Fleur
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
2 D0 V5 V5 D0 V5 V5 4 0.67 20 21 -1
VELTMAN Mees
S.V. P.S.V.
3 D2 D2 V5 D1 D3 D2 1 0.17 15 25 -10
DE JONG Aize
S.V. SURTOUT
4 V5 D3 D0 D0 D1 D4 1 0.17 13 29 -16
SCHAAFSMA Bote
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 4 +26
KROM Sytze
S.V. VIVAS
6 D1 D3 V5 V5 D0 D1 2 0.33 15 24 -9
BUITENHUIS Vera
S.V. PORTHOS
7 D2 D3 V5 V5 D2 V5 3 0.50 22 22 0
Referee(s):
OOSTERBOSCH Thibault

Pool #2
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
CHIANG Enli
S.V. SURTOUT
1 V5 V5 D2 V5 D3 D4 3 0.50 24 18 +6
ENDENDIJK CONESA Sofía
S.V. P.S.V.
2 D3 V5 D3 D1 D2 D3 1 0.17 17 26 -9
SCHEPERS Finn
S.V. PORTHOS
3 D0 D1 D2 D0 D1 D4 0 0.00 8 30 -22
SCHREUDER Thijmen
S.V. SURTOUT
4 V5 V5 V5 V5 D2 D0 4 0.67 22 17 +5
OVERBEEKE Attila
S.V. P.S.V.
5 D0 V5 V5 D0 D3 D4 2 0.33 17 21 -4
WAASDORP Ryan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
BUTIN BIK Nathan
S.V. BEAU GESTE
7 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0.83 28 20 +8
Referee(s):
ROESINK Béla
NSSV DON QUICHOTE

Final Results
Event finished at 2:33 PM
Place Name Club(s)
1 SCHAAFSMA Bote SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 WAASDORP Ryan SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3 BUTIN BIK Nathan S.V. BEAU GESTE 
4 HENDRIKS Jasper S.V. SURTOUT 
5 SCHREUDER Thijmen S.V. SURTOUT 
6 VAN LAERE Fleur SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
7 CHIANG Enli S.V. SURTOUT 
8 BUITENHUIS Vera S.V. PORTHOS 
9 OVERBEEKE Attila S.V. P.S.V. 
10 KROM Sytze S.V. VIVAS 
11 ENDENDIJK CONESA Sofía S.V. P.S.V. 
12 VELTMAN Mees S.V. P.S.V. 
13 DE JONG Aize S.V. SURTOUT 
14 SCHEPERS Finn S.V. PORTHOS