Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 BUITENHUIS Marleen SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 CHIANG Enli S.V. SURTOUT 
3 TALBOT Laura SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
4 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT 
5 VAN LAERE Fleur SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
6 WOUTERSE Mijs S.V. SCARAMOUCHE 
7 ENDENDIJK CONESA Sofía S.V. P.S.V. 
8 VAN VIEGEN Iris   S.V. SURTOUT 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
TALBOT Laura
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
1 D0 V5 V5 V5 D0 D4 V5 4 0.57 24 22 +2
BUITENHUIS Marleen
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
2 V5 V5 V5 V5 D2 V5 V5 6 0.86 32 8 +24
VAN LAERE Fleur
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
3 D4 D2 V5 D1 D1 D2 V5 2 0.29 20 29 -9
VAN VIEGEN Iris
S.V. SURTOUT
4 D0 D0 D3 D1 D0 D1 D4 0 0.00 9 35 -26
ENDENDIJK CONESA Sofía
S.V. P.S.V.
5 D1 D0 V5 V5 D1 D4 V5 3 0.43 21 23 -2
CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT
6 V5 V5 V5 V5 V5 D2 V5 6 0.86 32 10 +22
CHIANG Enli
S.V. SURTOUT
7 V5 D0 V5 V5 V5 V5 V5 6 0.86 30 18 +12
WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE
8 D2 D1 D1 V5 D1 D1 D0 1 0.14 11 34 -23

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 BUITENHUIS Marleen SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.86  32  +24  Advanced
2 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT  0.86  32  10  +22  Advanced
3 CHIANG Enli S.V. SURTOUT  0.86  30  18  +12  Advanced
4 TALBOT Laura SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.57  24  22  +2  Advanced
5 ENDENDIJK CONESA Sofía S.V. P.S.V.  0.43  21  23  -2  Advanced
6 VAN LAERE Fleur SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.29  20  29  -9  Advanced
7 WOUTERSE Mijs S.V. SCARAMOUCHE  0.14  11  34  -23  Advanced
8 VAN VIEGEN Iris   S.V. SURTOUT  0.00  35  -26  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) BUITENHUIS Marleen
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  (1) BUITENHUIS Marleen
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(8) VAN VIEGEN Iris
S.V. SURTOUT
 
15 - 5 
    (1) BUITENHUIS Marleen
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(5) ENDENDIJK CONESA Sofía
S.V. P.S.V.
 
  15 - 7
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
  (4) TALBOT Laura
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(4) TALBOT Laura
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
15 - 4
Ref:  ROESINK Béla  NSSV DON QUICHOTE 
 
    (1) BUITENHUIS Marleen
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(3) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT
 
  15 - 8
Ref:  ROESINK Béla  NSSV DON QUICHOTE 
  (3) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT
 
   
(6) VAN LAERE Fleur
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
15 - 6
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
   
    (2) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT
 
 
(7) WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE
 
  15 - 9
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
 
  (2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT
 
 
(2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT
 
15 - 2
Ref:  ROESINK Béla  NSSV DON QUICHOTE 
 
   

Final Results
Event finished at 4:55 PM
Place Name Club(s)
1 BUITENHUIS Marleen SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 CHIANG Enli S.V. SURTOUT 
3T TALBOT Laura SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3T CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT 
5 ENDENDIJK CONESA Sofía S.V. P.S.V. 
6 VAN LAERE Fleur SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
7 WOUTERSE Mijs S.V. SCARAMOUCHE 
8 VAN VIEGEN Iris S.V. SURTOUT