Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 VIDELIN Simona SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
3 KOSTER Tessa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
4 BUTIN BIK Elise S.V. BEAU GESTE 
5 VAN VLIET Zhuo HOLLANDSCHERMEN 
6 ROTTIER Donna SCHERMCENTRUM NOORD 
8 KROESE Katelijn   SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
Round Scores
Pool #1
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KOSTER Tessa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
1 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 0.83 28 18 +10
JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
2 D4 V5 D4 D4 D1 V5 2 0.33 23 23 0
KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
3 D2 D2 D2 D3 V5 D4 1 0.17 18 26 -8
VIDELIN Simona
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
4 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 20 +7
ROTTIER Donna
SCHERMCENTRUM NOORD
5 D1 V5 V5 D4 D1 D4 2 0.33 20 27 -7
BUTIN BIK Elise
S.V. BEAU GESTE
6 V5 V5 D1 D3 V5 D2 3 0.50 21 20 +1
VAN VLIET Zhuo
HOLLANDSCHERMEN
7 D4 D1 V5 D2 V5 V5 3 0.50 22 25 -3
Referee(s):
VAN HEUVEN VAN STAERELING Irving
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 KOSTER Tessa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.83  28  18  +10  Advanced
2 VIDELIN Simona SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  0.83  27  20  +7  Advanced
3 BUTIN BIK Elise S.V. BEAU GESTE  0.50  21  20  +1  Advanced
4 VAN VLIET Zhuo HOLLANDSCHERMEN  0.50  22  25  -3  Advanced
5 JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.33  23  23  Advanced
6 ROTTIER Donna SCHERMCENTRUM NOORD  0.33  20  27  -7  Advanced
7 KROESE Katelijn   SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.17  18  26  -8  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) KOSTER Tessa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  (1) KOSTER Tessa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(8) -BYE-   
    (1) KOSTER Tessa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(5) JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  15 - 12 
  (4) JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(4) VAN VLIET Zhuo
HOLLANDSCHERMEN
 
15 - 12   
    (1) BUTIN BIK Elise
S.V. BEAU GESTE
 
(3) BUTIN BIK Elise
S.V. BEAU GESTE
 
  15 - 6
Ref:  YUNO Elisha  HOLLANDSCHERMEN 
  (3) BUTIN BIK Elise
S.V. BEAU GESTE
 
   
(6) ROTTIER Donna
SCHERMCENTRUM NOORD
 
15 - 10     
    (2) BUTIN BIK Elise
S.V. BEAU GESTE
 
 
(7) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  15 - 14
Ref:  SAID Eyad  S.V. PALLAS 
 
  (2) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(2) VIDELIN Simona
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
 
15 - 7
Ref:  YUNO Elisha  HOLLANDSCHERMEN 
 
   

Final Results
Event finished at 4:57 PM
Place Name Club(s)
1 BUTIN BIK Elise S.V. BEAU GESTE 
2 KOSTER Tessa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3T JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3T KROESE Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
5 VIDELIN Simona SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
6 VAN VLIET Zhuo HOLLANDSCHERMEN 
7 ROTTIER Donna SCHERMCENTRUM NOORD