Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN 
2 DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN 
3 ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER 
4 HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN 
5 ZONNEVELD Fien MAESTRO'S KLUP-TEAM 
6 VAN DER LINDEN Iris SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
7 KOK Eline 11  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
8 JELETICH Sacha   S.V. VIVAS 
9 KAHO Emily   SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
10 THE Ly-Ann   S.V. VIVAS 
Round Scores
Pool #1
 at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN
1 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 4 +12
SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN
2 D2 V4 V4 V4 3 0.75 14 7 +7
JELETICH Sacha
S.V. VIVAS
3 D0 D0 D1 V4 1 0.25 5 14 -9
ZONNEVELD Fien
MAESTRO'S KLUP-TEAM
4 D0 D1 V4 V4 2 0.50 9 9 0
KAHO Emily
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
5 D2 D2 D2 D0 0 0.00 6 16 -10
Referee(s):
JANS KÖHNEKE Teun
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM

Pool #2
 at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
THE Ly-Ann
S.V. VIVAS
1 D1 D1 D3 D2 0 0.00 7 16 -9
VAN DER LINDEN Iris
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
2 V4 D0 D0 D0 1 0.25 4 13 -9
KOK Eline
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
3 V4 V4 D0 D2 2 0.50 10 9 +1
DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
4 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 4 +12
ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER
5 V4 V4 V4 D1 3 0.75 13 8 +5
Referee(s):
DE VRIES Mees
S.V. EN CAVANT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1T DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN  1.00  16  +12  Advanced
1T HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN  1.00  16  +12  Advanced
3 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN  0.75  14  +7  Advanced
4 ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER  0.75  13  +5  Advanced
5 KOK Eline 11  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.50  10  +1  Advanced
6 ZONNEVELD Fien MAESTRO'S KLUP-TEAM  0.50  Advanced
7 JELETICH Sacha   S.V. VIVAS  0.25  14  -9  Advanced
8 VAN DER LINDEN Iris SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  0.25  13  -9  Advanced
9 THE Ly-Ann   S.V. VIVAS  0.00  16  -9  Advanced
10 KAHO Emily   SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  0.00  16  -10  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
 
  (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
 
(16) -BYE-   
    (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
 
(9) THE Ly-Ann
S.V. VIVAS
 
  10 - 2
Ref:  JANS KÖHNEKE Teun  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
  (8) THE Ly-Ann
S.V. VIVAS
 
 
(8) VAN DER LINDEN Iris
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
 
10 - 9
Ref:  DE VRIES Mees  S.V. EN CAVANT 
 
    (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
 
(5) KOK Eline
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  10 - 0
Ref:  DE VRIES Mees  S.V. EN CAVANT 
  (5) KOK Eline
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
   
(12) -BYE-       
    (4) ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER
 
 
(13) -BYE-    10 - 2
Ref:  DE VRIES Mees  S.V. EN CAVANT 
 
  (4) ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER
 
 
(4) ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER
 
   
    (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN
 
(3) SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN
 
  10 - 5
Ref:  JANS KÖHNEKE Teun  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
  (3) SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN
 
   
(14) -BYE-       
    (3) SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN
 
   
(11) -BYE-    10 - 3
Ref:  DE VRIES Mees  S.V. EN CAVANT 
   
  (6) ZONNEVELD Fien
MAESTRO'S KLUP-TEAM
 
     
(6) ZONNEVELD Fien
MAESTRO'S KLUP-TEAM
 
       
    (2) SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN
 
 
(7) JELETICH Sacha
S.V. VIVAS
 
  10 - 5
Ref:  JANS KÖHNEKE Teun  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
 
  (7) JELETICH Sacha
S.V. VIVAS
 
   
(10) KAHO Emily
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
 
10 - 8
Ref:  JANS KÖHNEKE Teun  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
   
    (2) HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN
 
 
(15) -BYE-    10 - 4
Ref:  JANS KÖHNEKE Teun  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
 
  (2) HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN
 
 
(2) HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN
 
   
   

Final Results
Event finished at 11:40 AM
Place Name Club(s)
1 DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN 
2 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN 
3T HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN 
3T ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER 
5 KOK Eline SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
6 ZONNEVELD Fien MAESTRO'S KLUP-TEAM 
7 JELETICH Sacha S.V. VIVAS 
8 THE Ly-Ann S.V. VIVAS 
9 VAN DER LINDEN Iris SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
10 KAHO Emily SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR