Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 KROESE Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
2 BOCHENKOVA Marina SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE 
4 KERSKES Malika FENCING ERMELO 
5 JANS Linda SCHERMCLUB DEN BOSCH 
6 KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN 
7 YOSHIMORI Sakura SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
8 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO 
9 KREKEL Marle   SCHERMCLUB DEN BOSCH 
Round Scores
Pool #1
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 V V/M TS TR Ind
KERSKES Malika
FENCING ERMELO
1 D3 D2 D2 V5 D3 D3 V5 D4 2 0.25 27 33 -6
JANS Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
2 V5 V5 V5 V5 D4 V5 V5 V5 7 0.88 39 28 +11
BOCHENKOVA Marina
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
3 V5 D4 D3 V5 V5 D4 V5 D3 4 0.50 34 26 +8
KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
4 V5 D4 V5 D1 V5 D4 V5 D2 4 0.50 31 28 +3
YOSHIMORI Sakura
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
5 D2 D3 D1 V5 D3 D0 D2 D1 1 0.13 17 36 -19
CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
6 V5 V5 D4 D3 V5 D4 V5 V5 5 0.63 36 27 +9
KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
7 V5 D4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 0.88 39 25 +14
KREKEL Marle
SCHERMCLUB DEN BOSCH
8 D1 D2 D0 D0 V5 D2 D2 D2 1 0.13 14 37 -23
GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
9 V5 D3 V4 V5 V5 D0 D3 V5 5 0.63 30 27 +3
Referee(s):
PLANTINGA Teun
S.V. DELFT FENCING CLUB
SCHOBER Katja
FENCING ERMELO

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 KROESE Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.88  39  25  +14  Advanced
2 JANS Linda SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.88  39  28  +11  Advanced
3 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE  0.63  36  27  +9  Advanced
4 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO  0.63  30  27  +3  Advanced
5 BOCHENKOVA Marina SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.50  34  26  +8  Advanced
6 KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN  0.50  31  28  +3  Advanced
7 KERSKES Malika FENCING ERMELO  0.25  27  33  -6  Advanced
8 YOSHIMORI Sakura SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  0.13  17  36  -19  Advanced
9 KREKEL Marle   SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.13  14  37  -23  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  (1) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(16) -BYE-   
    (1) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(9) KREKEL Marle
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
  15 - 6
Ref:  VAN TEESELING Freek  S.V. DE DRIE MUSKETIERS 
  (8) YOSHIMORI Sakura
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
 
 
(8) YOSHIMORI Sakura
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR
 
15 - 4
Ref:  VAN TEESELING Freek  S.V. DE DRIE MUSKETIERS 
 
    (1) KROESE Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(5) BOCHENKOVA Marina
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  15 - 12
Ref:  VAN TEESELING Freek  S.V. DE DRIE MUSKETIERS 
  (5) BOCHENKOVA Marina
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
   
(12) -BYE-       
    (4) BOCHENKOVA Marina
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(13) -BYE-    15 - 9   
  (4) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
 
(4) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
   
    (1) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
(3) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
  15 - 9
Ref:  HOPSTAKEN Louis  S.V. SCARAMOUCHE 
  (3) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
   
(14) -BYE-       
    (3) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
   
(11) -BYE-    15 - 6
Ref:  SCHOBER Katja  FENCING ERMELO 
   
  (6) KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
 
     
(6) KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
 
       
    (2) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
 
(7) KERSKES Malika
FENCING ERMELO
 
  15 - 10
Ref:  SCHOBER Katja  FENCING ERMELO 
 
  (7) KERSKES Malika
FENCING ERMELO
 
   
(10) -BYE-       
    (2) JANS Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
(15) -BYE-    15 - 12
Ref:  VAN TEESELING Freek  S.V. DE DRIE MUSKETIERS 
 
  (2) JANS Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
(2) JANS Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
   
   

Final Results
Event finished at 6:01 PM
Place Name Club(s)
1 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE 
2 KROESE Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3T BOCHENKOVA Marina SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
3T JANS Linda SCHERMCLUB DEN BOSCH 
5 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO 
6 KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN 
7 KERSKES Malika FENCING ERMELO 
8 YOSHIMORI Sakura SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR 
9 KREKEL Marle SCHERMCLUB DEN BOSCH