Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE 
2 KERSKES Malika FENCING ERMELO 
3 VAN GRINSVEN Luca SCHERMCLUB DEN BOSCH 
4 ENDERMAN Emma S.V. A.E.W. 
5 KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN 
6 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO 
7 MATEMAN Judith 10  MAESTRO'S KLUP-TEAM 
8 KOCKEN Ulrieke   S.V. SCARAMOUCHE 
9 CLEARY Zhurui   SCHERMCLUB DEN BOSCH 
Round Scores
Pool #1
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 V V/M TS TR Ind
VAN GRINSVEN Luca
SCHERMCLUB DEN BOSCH
1 D4 V5 V5 D3 V5 V5 V5 V5 6 0.75 37 24 +13
GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
2 V5 D4 V5 D4 V5 V5 D4 V5 5 0.63 37 25 +12
CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
3 D3 V5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 6 0.75 37 20 +17
ENDERMAN Emma
S.V. A.E.W.
4 D4 D2 D2 D4 V5 D4 D2 V5 2 0.25 28 36 -8
KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 D4 V5 7 0.88 39 26 +13
KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE
6 D0 D1 D0 D3 D1 D2 D0 D4 0 0.00 11 40 -29
MATEMAN Judith
MAESTRO'S KLUP-TEAM
7 D3 D1 D1 V5 D4 V5 D4 D4 2 0.25 27 36 -9
KERSKES Malika
FENCING ERMELO
8 D2 V5 D2 V5 V5 V5 V5 V5 6 0.75 34 24 +10
CLEARY Zhurui
SCHERMCLUB DEN BOSCH
9 D2 D2 D1 D3 D1 V5 V5 D0 2 0.25 19 38 -19

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN  0.88  39  26  +13  Advanced
2 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE  0.75  37  20  +17  Advanced
3 VAN GRINSVEN Luca SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.75  37  24  +13  Advanced
4 KERSKES Malika FENCING ERMELO  0.75  34  24  +10  Advanced
5 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO  0.63  37  25  +12  Advanced
6 ENDERMAN Emma S.V. A.E.W.  0.25  28  36  -8  Advanced
7 MATEMAN Judith 10  MAESTRO'S KLUP-TEAM  0.25  27  36  -9  Advanced
8 CLEARY Zhurui   SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.25  19  38  -19  Advanced
9 KOCKEN Ulrieke   S.V. SCARAMOUCHE  0.00  11  40  -29  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
 
  (1) KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
 
(16) -BYE-   
    (1) KARDOL Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
 
(9) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE
 
  15 - 3 
  (8) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE
 
 
(8) CLEARY Zhurui
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 14
Ref:  PLANTINGA Teun  S.V. DELFT FENCING CLUB 
 
    (1) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
(5) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
  15 - 14
Ref:  DULFER Hugo-Jan  S.V. TREFPUNT 
  (5) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
   
(12) -BYE-       
    (4) GYOVAI Lilla
FENCING ERMELO
 
 
(13) -BYE-    15 - 14   
  (4) KERSKES Malika
FENCING ERMELO
 
 
(4) KERSKES Malika
FENCING ERMELO
 
   
    (1) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
(3) VAN GRINSVEN Luca
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
  15 - 9
Ref:  OOSTERBOSCH Thibault   
  (3) VAN GRINSVEN Luca
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
   
(14) -BYE-       
    (3) ENDERMAN Emma
S.V. A.E.W.
 
   
(11) -BYE-    15 - 11     
  (6) ENDERMAN Emma
S.V. A.E.W.
 
     
(6) ENDERMAN Emma
S.V. A.E.W.
 
       
    (2) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
 
(7) MATEMAN Judith
MAESTRO'S KLUP-TEAM
 
  15 - 6   
  (7) MATEMAN Judith
MAESTRO'S KLUP-TEAM
 
   
(10) -BYE-       
    (2) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
 
(15) -BYE-    15 - 4   
  (2) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
 
(2) CELIE Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:11 PM
Place Name Club(s)
1 CELIE Jocy FENCING CLUB ALMERE 
2 GYOVAI Lilla FENCING ERMELO 
3T KARDOL Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN 
3T ENDERMAN Emma S.V. A.E.W. 
5 VAN GRINSVEN Luca SCHERMCLUB DEN BOSCH 
6 KERSKES Malika FENCING ERMELO 
7 MATEMAN Judith MAESTRO'S KLUP-TEAM 
8 KOCKEN Ulrieke S.V. SCARAMOUCHE 
9 CLEARY Zhurui SCHERMCLUB DEN BOSCH