Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 CHIANG Enli S.V. SURTOUT  NED 
2 SPIJKER Anne SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
3 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT  NED 
4 TODOROVA Slavyana 12  GBR  GBR 
5 GROENHEIDE Esther 13  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
6 LENDI Sonja 14  HOLLANDSCHERMEN  NED 
7 WOUTERSE Mijs 15  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
8 MEGA Salome 16  S.V. A.E.W.  NED 
9 HAAS Nina 18  VIVA  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 V V/M TS TR Ind
SPIJKER Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
1 D2 V5 V5 D2 V5 V5 V5 V5 6 0.75 34 17 +17
CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 8 1.00 40 7 +33
WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE / NED
3 D2 D2 V5 D0 V5 V5 D1 V5 4 0.50 25 29 -4
LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
4 D1 D2 D3 D0 D3 V5 D2 D1 1 0.13 17 36 -19
CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
5 V5 D1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 0.88 36 11 +25
MEGA Salome
S.V. A.E.W. / NED
6 D0 D0 D3 V5 D1 V5 D1 D1 2 0.25 16 37 -21
HAAS Nina
VIVA / NED
7 D0 D0 D1 D1 D1 D4 D1 D4 0 0.00 12 40 -28
TODOROVA Slavyana
GBR / GBR
8 D3 D0 V5 V5 D0 V5 V5 V5 5 0.63 28 21 +7
GROENHEIDE Esther
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
9 D1 D0 D2 V5 D2 V5 V5 D1 3 0.38 21 31 -10

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 CHIANG Enli S.V. SURTOUT  NED  1.00  40  +33  Advanced
2 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT  NED  0.88  36  11  +25  Advanced
3 SPIJKER Anne SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.75  34  17  +17  Advanced
4 TODOROVA Slavyana 12  GBR  GBR  0.63  28  21  +7  Advanced
5 WOUTERSE Mijs 15  S.V. SCARAMOUCHE  NED  0.50  25  29  -4  Advanced
6 GROENHEIDE Esther 13  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.38  21  31  -10  Advanced
7 MEGA Salome 16  S.V. A.E.W.  NED  0.25  16  37  -21  Advanced
8 LENDI Sonja 14  HOLLANDSCHERMEN  NED  0.13  17  36  -19  Advanced
9 HAAS Nina 18  VIVA  NED  0.00  12  40  -28  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
 
  (1) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
 
(16) -BYE-   
    (1) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
 
(9) HAAS Nina
VIVA / NED
 
  15 - 2 
  (8) LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
 
(8) LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
15 - 10   
    (1) CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
 
(5) WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  15 - 4 
  (5) WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
   
(12) -BYE-       
    (4) TODOROVA Slavyana
GBR / GBR
 
 
(13) -BYE-    15 - 9   
  (4) TODOROVA Slavyana
GBR / GBR
 
 
(4) TODOROVA Slavyana
GBR / GBR
 
   
    (1) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
 
(3) SPIJKER Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
  15 - 11 
  (3) SPIJKER Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
   
(14) -BYE-       
    (3) SPIJKER Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
   
(11) -BYE-    15 - 8     
  (6) GROENHEIDE Esther
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
     
(6) GROENHEIDE Esther
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
       
    (2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
 
 
(7) MEGA Salome
S.V. A.E.W. / NED
 
  15 - 7   
  (7) MEGA Salome
S.V. A.E.W. / NED
 
   
(10) -BYE-       
    (2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
 
 
(15) -BYE-    15 - 2   
  (2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
 
 
(2) CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 4:39 PM
Place Name Club(s) Country
1 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT  NED 
2 CHIANG Enli S.V. SURTOUT  NED 
3T TODOROVA Slavyana GBR  GBR 
3T SPIJKER Anne SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
5 WOUTERSE Mijs S.V. SCARAMOUCHE  NED 
6 GROENHEIDE Esther SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
7 MEGA Salome S.V. A.E.W.  NED 
8 LENDI Sonja HOLLANDSCHERMEN  NED 
9 HAAS Nina VIVA  NED