Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SIGMOND Fenna 11  S.V. VIVAS  NED 
2 BRY Tamara 12  S.V. VIVAS  NED 
3 TIMMERMANS Nina 16  FENCING CLUB ALMERE  NED 
4 KOCKEN Ulrieke 17  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
5 KOCKEN Veronique 18  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
SIGMOND Fenna
S.V. VIVAS / NED
1 D2 V5 V5 D3 2 0.50 15 18 -3
BRY Tamara
S.V. VIVAS / NED
2 V5 V5 D4 V5 3 0.75 19 14 +5
KOCKEN Veronique
S.V. SCARAMOUCHE / NED
3 D4 D3 D3 D3 0 0.00 13 20 -7
KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
4 D4 V5 V5 D2 2 0.50 16 17 -1
TIMMERMANS Nina
FENCING CLUB ALMERE / NED
5 V5 D4 V5 V5 3 0.75 19 13 +6

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 TIMMERMANS Nina 16  FENCING CLUB ALMERE  NED  0.75  19  13  +6  Advanced
2 BRY Tamara 12  S.V. VIVAS  NED  0.75  19  14  +5  Advanced
3 KOCKEN Ulrieke 17  S.V. SCARAMOUCHE  NED  0.50  16  17  -1  Advanced
4 SIGMOND Fenna 11  S.V. VIVAS  NED  0.50  15  18  -3  Advanced
5 KOCKEN Veronique 18  S.V. SCARAMOUCHE  NED  0.00  13  20  -7  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) TIMMERMANS Nina
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  (1) TIMMERMANS Nina
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
(8) -BYE-   
    (1) KOCKEN Veronique
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(5) KOCKEN Veronique
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  15 - 14 
  (4) KOCKEN Veronique
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
 
(4) SIGMOND Fenna
S.V. VIVAS / NED
 
15 - 12   
    (1) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(3) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  15 - 8 
  (3) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
   
(6) -BYE-       
    (2) KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
 
(7) -BYE-    15 - 9   
  (2) BRY Tamara
S.V. VIVAS / NED
 
 
(2) BRY Tamara
S.V. VIVAS / NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 3:37 PM
Place Name Club(s) Country
1 KOCKEN Ulrieke S.V. SCARAMOUCHE  NED 
2 KOCKEN Veronique S.V. SCARAMOUCHE  NED 
3T TIMMERMANS Nina FENCING CLUB ALMERE  NED 
3T BRY Tamara S.V. VIVAS  NED 
5 SIGMOND Fenna S.V. VIVAS  NED