Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DOORAKKERS Dirk 14  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
2 WAASDORP Ryan 15  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
3 POLAK Martijn 20  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
4 DODDE Jesse 34  GSSV DONAR 1881  NED 
5 SMIT Evert Jan 35  S.V. PALLÓS  NED 
6 CHIANG Enno 41  S.V. SURTOUT  NED 
7 GROENHEIDE Esther   SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
8 VAN BURIK Joe   S.V. VIVAS  NED 
9 MEGA Salome   S.V. A.E.W.  NED 
10 SPIJKER Anne   SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
11 CHIANG Enli   S.V. SURTOUT  NED 
12 HAAS Nina   VIVA  NED 
13 TODOROVA Slavyana   GBR  GBR 
14 EHRHARDT Jonas   ASSV ESPRIT  NED 
15 BREEDVELT Joop   S.V. M.V.O.  NED 
16 WOUTERSE Mijs   S.V. SCARAMOUCHE  NED 
17 LENDI Sonja   HOLLANDSCHERMEN  NED 
18 CLAESSENS Mandy   ASSV ESPRIT  NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 4  at 11:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
DOORAKKERS Dirk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 3 +22
GROENHEIDE Esther
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
2 D2 D4 V5 D3 D2 1 0.20 16 21 -5
CHIANG Enno
S.V. SURTOUT / NED
3 D1 V5 V5 V5 V5 4 0.80 21 11 +10
HAAS Nina
VIVA / NED
4 D0 D1 D0 D2 D1 0 0.00 4 25 -21
CLAESSENS Mandy
ASSV ESPRIT / NED
5 D0 V5 D2 V5 V5 3 0.60 17 16 +1
TODOROVA Slavyana
GBR / GBR
6 D0 V5 D0 V5 D1 2 0.40 11 18 -7

Pool #2
On strip 5  at 11:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
EHRHARDT Jonas
ASSV ESPRIT / NED
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 8 +17
VAN BURIK Joe
S.V. VIVAS / NED
2 D0 D0 D4 D1 D1 0 0.00 6 25 -19
CHIANG Enli
S.V. SURTOUT / NED
3 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 11 +13
WOUTERSE Mijs
S.V. SCARAMOUCHE / NED
4 D0 V5 D0 D0 D0 1 0.20 5 24 -19
SMIT Evert Jan
S.V. PALLÓS / NED
5 D1 V5 D2 V5 D1 2 0.40 14 16 -2
WAASDORP Ryan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
6 D3 V5 D4 V5 V5 3 0.60 22 12 +10

Pool #3
On strip 6  at 11:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 D1 D4 D4 D1 V5 1 0.20 15 24 -9
SPIJKER Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
2 V5 V5 V5 D1 V5 4 0.80 21 13 +8
POLAK Martijn
S.V. SCARAMOUCHE / NED
3 V5 D4 V5 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
BREEDVELT Joop
S.V. M.V.O. / NED
4 V5 D2 D2 D2 V5 2 0.40 16 19 -3
DODDE Jesse
GSSV DONAR 1881 / NED
5 V5 V5 D2 V5 V5 4 0.80 22 11 +11
MEGA Salome
S.V. A.E.W. / NED
6 D4 D1 D2 D0 D2 0 0.00 9 25 -16

Final Results
Event finished at 1:13 PM
Place Name Club(s) Country
1 DOORAKKERS Dirk SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
2 EHRHARDT Jonas ASSV ESPRIT  NED 
3 CHIANG Enli S.V. SURTOUT  NED 
4 DODDE Jesse GSSV DONAR 1881  NED 
5 CHIANG Enno S.V. SURTOUT  NED 
6 POLAK Martijn S.V. SCARAMOUCHE  NED 
7 SPIJKER Anne SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
8 WAASDORP Ryan SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
9 CLAESSENS Mandy ASSV ESPRIT  NED 
10 SMIT Evert Jan S.V. PALLÓS  NED 
11 BREEDVELT Joop S.V. M.V.O.  NED 
12 TODOROVA Slavyana GBR  GBR 
13 GROENHEIDE Esther SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
14 LENDI Sonja HOLLANDSCHERMEN  NED 
15 WOUTERSE Mijs S.V. SCARAMOUCHE  NED 
16 MEGA Salome S.V. A.E.W.  NED 
17 VAN BURIK Joe S.V. VIVAS  NED 
18 HAAS Nina VIVA  NED