Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DE VOOGD Zachary S.V. A.E.W.  NED 
2 PIETERS Finn   SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
3 SZEKERES Lily   FLANF  BEL 
4 KOESLAG Nuria   S.V. A.E.W.  NED 
5 AMBROSINO Salomé   S.V. A.E.W.  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
PIETERS Finn
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
1 D2 D0 V4 D2 1 0.25 8 14 -6
KOESLAG Nuria
S.V. A.E.W. / NED
2 V4 D2 D1 D2 1 0.25 9 14 -5
SZEKERES Lily
FLANF / BEL
3 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 6 +10
DE VOOGD Zachary
S.V. A.E.W. / NED
4 D3 V4 D2 D1 1 0.25 10 13 -3
AMBROSINO Salomé
S.V. A.E.W. / NED
5 V3 V4 D2 V4 3 0.75 13 9 +4

Round #2 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 SZEKERES Lily   FLANF  BEL  1.00  16  +10  Advanced
2 AMBROSINO Salomé   S.V. A.E.W.  NED  0.75  13  +4  Advanced
3 DE VOOGD Zachary S.V. A.E.W.  NED  0.25  10  13  -3  Advanced
4 KOESLAG Nuria   S.V. A.E.W.  NED  0.25  14  -5  Advanced
5 PIETERS Finn   SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.25  14  -6  Advanced
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
AMBROSINO Salomé
S.V. A.E.W. / NED
1 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 5 +15
PIETERS Finn
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
2 D3 V5 D1 D1 1 0.25 10 17 -7
KOESLAG Nuria
S.V. A.E.W. / NED
3 D0 D2 D1 V5 1 0.25 8 18 -10
SZEKERES Lily
FLANF / BEL
4 D0 V5 V5 D2 2 0.50 12 12 0
DE VOOGD Zachary
S.V. A.E.W. / NED
5 D2 V5 D3 V5 2 0.50 15 13 +2

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 AMBROSINO Salomé   S.V. A.E.W.  NED  0.88  33  14  +19  Advanced
2 SZEKERES Lily   FLANF  BEL  0.75  28  18  +10  Advanced
3 DE VOOGD Zachary S.V. A.E.W.  NED  0.38  25  26  -1  Advanced
4 PIETERS Finn   SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.25  18  31  -13  Advanced
5 KOESLAG Nuria   S.V. A.E.W.  NED  0.25  17  32  -15  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) AMBROSINO Salomé
S.V. A.E.W. / NED
 
  (1) AMBROSINO Salomé
S.V. A.E.W. / NED
 
(8) -BYE-   
    (1) AMBROSINO Salomé
S.V. A.E.W. / NED
 
(5) KOESLAG Nuria
S.V. A.E.W. / NED
 
  10 - 7 
  (4) PIETERS Finn
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
 
(4) PIETERS Finn
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
10 - 8   
    (1) SZEKERES Lily
FLANF / BEL
 
(3) DE VOOGD Zachary
S.V. A.E.W. / NED
 
  10 - 8 
  (3) DE VOOGD Zachary
S.V. A.E.W. / NED
 
   
(6) -BYE-       
    (2) SZEKERES Lily
FLANF / BEL
 
 
(7) -BYE-    10 - 5   
  (2) SZEKERES Lily
FLANF / BEL
 
 
(2) SZEKERES Lily
FLANF / BEL
 
   
   

Final Results
Event finished at 4:55 PM
Place Name Club(s) Country
1 SZEKERES Lily FLANF  BEL 
2 AMBROSINO Salomé S.V. A.E.W.  NED 
3T DE VOOGD Zachary S.V. A.E.W.  NED 
3T PIETERS Finn SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
5 KOESLAG Nuria S.V. A.E.W.  NED