Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 VEENENBOS Konrad FENCING CLUB ALMERE  NED 
2 PIEPER Jesse S.V. A.E.W.  NED 
3 STEG Matias 10  S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
4 KIL Howard 12  FENCING CLUB ALMERE  NED 
5 DRESSEL Finn 13  FENCING CLUB ALMERE  NED 
6 DHR. VISSER Zeb 19  FENCING ERMELO  NED 
7 FELTKAMP Haiko 22  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
8 TIMMERMANS Nina 23  FENCING CLUB ALMERE  NED 
9 KOCKEN Ulrieke 24  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
10 KOCKEN Veronique 25  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
11 BRY Tamara 26  S.V. VIVAS  NED 
12 DEKKERS Cas   SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
13 SIGMOND Fenna   S.V. VIVAS  NED 
14 STROOP Preston   FENCING CLUB ALMERE  NED 
15 DE LAMPER Aeneas   SINTM  BEL 
16 VANDENHAUTE Lars   SINTM  BEL 
17 TOCH Lars   SINTM  BEL 
18 REYNAERT Joppe   SINTM  BEL 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
FELTKAMP Haiko
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
1 V5 D1 D4 V5 V5 3 0.60 20 17 +3
DEKKERS Cas
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
2 D4 D1 D1 D3 V4 1 0.20 13 23 -10
VEENENBOS Konrad
FENCING CLUB ALMERE / NED
3 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.80 24 11 +13
SIGMOND Fenna
S.V. VIVAS / NED
4 V5 V5 D2 D2 D4 2 0.40 18 20 -2
REYNAERT Joppe
SINTM / BEL
5 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.80 22 16 +6
DHR. VISSER Zeb
FENCING ERMELO / NED
6 D1 D3 D2 V5 D2 1 0.20 13 23 -10

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
TIMMERMANS Nina
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 D3 D1 D0 V5 D0 1 0.20 9 24 -15
DRESSEL Finn
FENCING CLUB ALMERE / NED
2 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.80 22 15 +7
DE LAMPER Aeneas
SINTM / BEL
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
TOCH Lars
SINTM / BEL
4 V5 D4 D4 V5 V5 3 0.60 23 13 +10
KOCKEN Veronique
S.V. SCARAMOUCHE / NED
5 D4 D1 D2 D0 D4 0 0.00 11 25 -14
PIEPER Jesse
S.V. A.E.W. / NED
6 V5 D2 D3 D3 V5 2 0.40 18 19 -1

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KIL Howard
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 18 +5
STROOP Preston
FENCING CLUB ALMERE / NED
2 D4 D2 V4 D3 D3 1 0.20 16 22 -6
VANDENHAUTE Lars
SINTM / BEL
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14
KOCKEN Ulrieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
4 D4 D3 D0 D4 D2 0 0.00 13 24 -11
BRY Tamara
S.V. VIVAS / NED
5 D3 V4 D2 V5 D1 2 0.40 15 22 -7
STEG Matias
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
6 D2 V5 D4 V5 V5 3 0.60 21 16 +5

Final Results
Event finished at 12:08 PM
Place Name Club(s) Country
1 VANDENHAUTE Lars SINTM  BEL 
2 DE LAMPER Aeneas SINTM  BEL 
3 VEENENBOS Konrad FENCING CLUB ALMERE  NED 
4 DRESSEL Finn FENCING CLUB ALMERE  NED 
5 REYNAERT Joppe SINTM  BEL 
6 KIL Howard FENCING CLUB ALMERE  NED 
7 TOCH Lars SINTM  BEL 
8 STEG Matias S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
9 FELTKAMP Haiko SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
10 PIEPER Jesse S.V. A.E.W.  NED 
11 SIGMOND Fenna S.V. VIVAS  NED 
12 BRY Tamara S.V. VIVAS  NED 
13 STROOP Preston FENCING CLUB ALMERE  NED 
14T DHR. VISSER Zeb FENCING ERMELO  NED 
14T DEKKERS Cas SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
16 TIMMERMANS Nina FENCING CLUB ALMERE  NED 
17 KOCKEN Ulrieke S.V. SCARAMOUCHE  NED 
18 KOCKEN Veronique S.V. SCARAMOUCHE  NED