Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SNIJDER Ivo 14  HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 RIJSENBRIJ Hans 15  ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
3 DE WAAL Dieter 19  HOLLANDSCHERMEN  NED 
4 MAN Koen 21  S.V. TREVILLE  NED 
5 SLUMAN Patrick 24  HOLLANDSCHERMEN  NED 
6 DUIVENVOORDEN Glenn 25  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
7 PETRELLI Luca 26  SCHERMCENTRUM NOORD  NED 
8 SMITS Francois 27  S.V. TER WEER  NED 
9 STRUNKS Jeffrey 30  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
10 KOERTS Hidde 38  E.S.S.V. HOC HABET  NED 
11 MAN Yin 45  S.V. TREVILLE  NED 
12 JAINATHSINGH Edgar 47  S.V.EC  NED 
13 SORBER Peter 52  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
14 WEBER Daan 53  HOLLANDSCHERMEN  NED 
15 ERTOLA Milo 54  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
16 VAN DE SANDE Lucas 62  S.V. TREVILLE  NED 
17 DIJKSTRA Thomas 63  S.V. TREVILLE  NED 
18 VAN DER WEIDE Rick 65  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
19 VAN DER KLEI Thor 66  ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
20 PERON Sean 76  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
21 GROENEVELD Rens 85  WSVS  NED 
22 WOJCIK Emiel 85  S.V. A.E.W.  NED 
23 NEWALSING Resham 85  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
24 FLEISCHER Flos   HOLLANDSCHERMEN  NED 
25 HAASBEEK Julian   S.V. TREVILLE  NED 
26 EMANUEL Ava   HOLLANDSCHERMEN  NED 
27 SOWA Mikolaj   WROC  POL 
28 PADDENBURG Joep   ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
29 JONGMAN Nicole   S.V. LA PRIME  NED 
30 DE RIDDER Nikki   S.V.EC  NED 
31 LUTTGER Alwin   SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  NED 
32 NONHEBEL Floris   S.V. TER WEER  NED 
33 KEMMERLING Anyuta   ASV VAN DEN BERG  NED 
34 ANTHEUNIS Eli   HALL  BEL 
35 MARTENS Aukje   W.S.V. DE SCHERMUTSELAERS  NED 
36 SLAATS Jesse   S.V. TREFPUNT  NED 
37 VAN DAM Paul   ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
38 DE GRAAF-STOEL Mieke   S.V. SCARAMOUCHE  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
HAASBEEK Julian
S.V. TREVILLE / NED
1 D1 D4 D2 D3 D1 D1 0 0.00 12 30 -18
SORBER Peter
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
2 V5 D2 V5 D0 D1 V5 3 0.50 18 20 -2
JAINATHSINGH Edgar
S.V.EC / NED
3 V5 V5 V5 D1 D1 D4 3 0.50 21 24 -3
VAN DAM Paul
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
4 V5 D0 D3 D1 D0 D3 1 0.17 12 27 -15
SNIJDER Ivo
HOLLANDSCHERMEN / NED
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
SOWA Mikolaj
WROC / POL
6 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 10 +19
SLAATS Jesse
S.V. TREFPUNT / NED
7 V5 D4 V5 V5 D4 D2 3 0.50 25 23 +2

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
MARTENS Aukje
W.S.V. DE SCHERMUTSELAERS / NED
1 D1 D2 D0 D3 D2 0 0.00 8 25 -17
JONGMAN Nicole
S.V. LA PRIME / NED
2 V5 D1 V5 V5 V5 4 0.80 21 10 +11
WEBER Daan
HOLLANDSCHERMEN / NED
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 3 +22
NEWALSING Resham
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
4 V5 D0 D0 D0 D3 1 0.20 8 20 -12
MAN Yin
S.V. TREVILLE / NED
5 V5 D2 D0 V5 D4 2 0.40 16 18 -2
RIJSENBRIJ Hans
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
6 V5 D2 D0 V5 V5 3 0.60 17 19 -2

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
WOJCIK Emiel
S.V. A.E.W. / NED
1 D1 D4 D1 D2 D2 D1 0 0.00 11 30 -19
ANTHEUNIS Eli
HALL / BEL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
KOERTS Hidde
E.S.S.V. HOC HABET / NED
3 V5 D0 D0 D3 V5 V5 3 0.50 18 20 -2
DE WAAL Dieter
HOLLANDSCHERMEN / NED
4 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 9 +18
PADDENBURG Joep
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
5 V5 D1 V5 D1 V5 V5 4 0.67 22 23 -1
ERTOLA Milo
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
6 V5 D3 D1 D1 D4 D3 1 0.17 17 27 -10
DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
7 V5 D2 D0 D1 D4 V5 2 0.33 17 24 -7

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
MAN Koen
S.V. TREVILLE / NED
1 V5 D3 D0 V5 V5 3 0.60 18 16 +2
GROENEVELD Rens
WSVS / NED
2 D3 D1 D1 V5 D2 1 0.20 12 23 -11
STRUNKS Jeffrey
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
3 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.80 21 10 +11
NONHEBEL Floris
S.V. TER WEER / NED
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 5 +20
FLEISCHER Flos
HOLLANDSCHERMEN / NED
5 D0 D3 D0 D2 D2 0 0.00 7 25 -18
VAN DER KLEI Thor
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
6 D3 V5 D1 D1 V5 2 0.40 15 19 -4

Pool #5
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
SLUMAN Patrick
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 V5 D4 V5 V5 V5 4 0.80 24 11 +13
PERON Sean
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
2 D1 D1 D2 D3 V5 1 0.20 12 24 -12
SMITS Francois
S.V. TER WEER / NED
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
KEMMERLING Anyuta
ASV VAN DEN BERG / NED
4 D1 V5 D2 D0 D2 1 0.20 10 22 -12
VAN DE SANDE Lucas
S.V. TREVILLE / NED
5 D2 V5 D4 V5 V5 3 0.60 21 16 +5
DE RIDDER Nikki
S.V.EC / NED
6 D2 D4 D2 V5 D3 1 0.20 16 22 -6

Pool #6
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 9 +14
LUTTGER Alwin
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN / NED
2 D0 D1 V5 D1 D0 1 0.20 7 21 -14
PETRELLI Luca
SCHERMCENTRUM NOORD / NED
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
VAN DER WEIDE Rick
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
4 D0 D1 D0 D0 D1 0 0.00 2 25 -23
DUIVENVOORDEN Glenn
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
5 D0 V5 D3 V5 D2 2 0.40 15 16 -1
DIJKSTRA Thomas
S.V. TREVILLE / NED
6 D4 V5 D0 V5 V5 3 0.60 19 13 +6

Final Results
Event finished at 11:53 AM
Place Name Club(s) Country
1 WEBER Daan HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 ANTHEUNIS Eli HALL  BEL 
3 NONHEBEL Floris S.V. TER WEER  NED 
4 PETRELLI Luca SCHERMCENTRUM NOORD  NED 
5 SNIJDER Ivo HOLLANDSCHERMEN  NED 
6 SMITS Francois S.V. TER WEER  NED 
7 SOWA Mikolaj WROC  POL 
8 DE WAAL Dieter HOLLANDSCHERMEN  NED 
9 EMANUEL Ava HOLLANDSCHERMEN  NED 
10 SLUMAN Patrick HOLLANDSCHERMEN  NED 
11T JONGMAN Nicole S.V. LA PRIME  NED 
11T STRUNKS Jeffrey SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
13 PADDENBURG Joep ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
14 DIJKSTRA Thomas S.V. TREVILLE  NED 
15 VAN DE SANDE Lucas S.V. TREVILLE  NED 
16 MAN Koen S.V. TREVILLE  NED 
17 RIJSENBRIJ Hans ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
18 SLAATS Jesse S.V. TREFPUNT  NED 
19T KOERTS Hidde E.S.S.V. HOC HABET  NED 
19T SORBER Peter SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
21 JAINATHSINGH Edgar S.V.EC  NED 
22 DUIVENVOORDEN Glenn SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
23 MAN Yin S.V. TREVILLE  NED 
24 VAN DER KLEI Thor ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
25 DE GRAAF-STOEL Mieke S.V. SCARAMOUCHE  NED 
26 DE RIDDER Nikki S.V.EC  NED 
27 GROENEVELD Rens WSVS  NED 
28 PERON Sean SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
29 KEMMERLING Anyuta ASV VAN DEN BERG  NED 
30 NEWALSING Resham SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
31 LUTTGER Alwin SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  NED 
32 ERTOLA Milo SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
33 VAN DAM Paul ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
34 MARTENS Aukje W.S.V. DE SCHERMUTSELAERS  NED 
35 HAASBEEK Julian S.V. TREVILLE  NED 
36 FLEISCHER Flos HOLLANDSCHERMEN  NED 
37 WOJCIK Emiel S.V. A.E.W.  NED 
38 VAN DER WEIDE Rick SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED