Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 WEIJER Eva S.V. PALLÓS  NED 
2 LENDI Sonja HOLLANDSCHERMEN  NED 
3 STOKKERMANS-STAM Jean-Marie S.V. VÍVÁS  NED 
4 GROENHEIDE Esther HOLLANDSCHERMEN  NED 
5 O'LEARY Ellen   WASHFA  USA 
6 KETS Kathleen     BEL 
7 OFFERLE Judith   REDSFC-C  USA 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 D0 D4 D4 D2 D0 D2 0 0.00 12 30 -18
WEIJER Eva
S.V. PALLÓS / NED
2 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 0.83 28 15 +13
O'LEARY Ellen
WASHFA / USA
3 V5 D1 D2 D2 D1 V5 2 0.33 16 27 -11
GROENHEIDE Esther
HOLLANDSCHERMEN / NED
4 V5 V5 V5 D3 D2 D4 3 0.50 24 24 0
STOKKERMANS-STAM Jean-Marie
S.V. VÍVÁS / NED
5 V5 D3 V5 V5 D2 V5 4 0.67 25 20 +5
OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
6 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 12 +16
KETS Kathleen
BEL
7 V5 D3 D3 V5 D3 D2 2 0.33 21 26 -5
Referee(s):
ROESINK Béla
NSSV DON QUICHOTE

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 OFFERLE Judith   REDSFC-C  USA  0.83  28  12  +16  Advanced
2 WEIJER Eva S.V. PALLÓS  NED  0.83  28  15  +13  Advanced
3 STOKKERMANS-STAM Jean-Marie S.V. VÍVÁS  NED  0.67  25  20  +5  Advanced
4 GROENHEIDE Esther HOLLANDSCHERMEN  NED  0.50  24  24  Advanced
5 KETS Kathleen     BEL  0.33  21  26  -5  Advanced
6 O'LEARY Ellen   WASHFA  USA  0.33  16  27  -11  Advanced
7 LENDI Sonja HOLLANDSCHERMEN  NED  0.00  12  30  -18  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
 
  (1) OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
 
(8) -BYE-   
    (1) KETS Kathleen
BEL
 
(5) KETS Kathleen
BEL
 
  10 - 6 
  (4) KETS Kathleen
BEL
 
 
(4) GROENHEIDE Esther
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
10 - 6   
    (1) WEIJER Eva
S.V. PALLÓS / NED
 
(3) STOKKERMANS-STAM Jean-Marie
S.V. VÍVÁS / NED
 
  10 - 7 
  (3) STOKKERMANS-STAM Jean-Marie
S.V. VÍVÁS / NED
 
   
(6) O'LEARY Ellen
WASHFA / USA
 
10 - 6     
    (2) WEIJER Eva
S.V. PALLÓS / NED
 
 
(7) LENDI Sonja
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
  10 - 8   
  (2) WEIJER Eva
S.V. PALLÓS / NED
 
 
(2) WEIJER Eva
S.V. PALLÓS / NED
 
10 - 5   
   

Final Results
Event finished at 5:57 PM
Place Name Club(s) Country
1 WEIJER Eva S.V. PALLÓS  NED 
2 KETS Kathleen   BEL 
3T STOKKERMANS-STAM Jean-Marie S.V. VÍVÁS  NED 
3T OFFERLE Judith REDSFC-C  USA 
5 GROENHEIDE Esther HOLLANDSCHERMEN  NED 
6 O'LEARY Ellen WASHFA  USA 
7 LENDI Sonja HOLLANDSCHERMEN  NED