Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DE GRAAF-STOEL Mieke S.V. SCARAMOUCHE  NED 
2 HENKE Anja HOLLANDSCHERMEN  NED 
3 VISSER Karen S.V. P.S.V.  NED 
4 OFFERLE Judith   REDSFC-C  USA 
5 JONKER Chantal   HOLLANDSCHERMEN  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
HENKE Anja
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 V5 D1 D3 D4 1 0.25 13 17 -4
JONKER Chantal
HOLLANDSCHERMEN / NED
2 D2 D2 V5 D2 1 0.25 11 19 -8
DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
3 V5 V5 D4 V5 3 0.75 19 9 +10
OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
4 V5 D4 V5 D3 2 0.50 17 17 0
VISSER Karen
S.V. P.S.V. / NED
5 V5 V5 D1 V5 3 0.75 16 14 +2
Referee(s):
BEL Erik
S.V. LA PRIME

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 DE GRAAF-STOEL Mieke S.V. SCARAMOUCHE  NED  0.75  19  +10  Advanced
2 VISSER Karen S.V. P.S.V.  NED  0.75  16  14  +2  Advanced
3 OFFERLE Judith   REDSFC-C  USA  0.50  17  17  Advanced
4 HENKE Anja HOLLANDSCHERMEN  NED  0.25  13  17  -4  Advanced
5 JONKER Chantal   HOLLANDSCHERMEN  NED  0.25  11  19  -8  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  (1) DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(8) -BYE-   
    (1) DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(5) JONKER Chantal
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
  10 - 2 
  (4) HENKE Anja
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
 
(4) HENKE Anja
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
10 - 5   
    (1) DE GRAAF-STOEL Mieke
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(3) OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
 
  10 - 3 
  (3) OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
 
   
(6) -BYE-       
    (2) OFFERLE Judith
REDSFC-C / USA
 
 
(7) -BYE-    4 - 3   
  (2) VISSER Karen
S.V. P.S.V. / NED
 
 
(2) VISSER Karen
S.V. P.S.V. / NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:46 PM
Place Name Club(s) Country
1 DE GRAAF-STOEL Mieke S.V. SCARAMOUCHE  NED 
2 OFFERLE Judith REDSFC-C  USA 
3T VISSER Karen S.V. P.S.V.  NED 
3T HENKE Anja HOLLANDSCHERMEN  NED 
5 JONKER Chantal HOLLANDSCHERMEN  NED