Round #1 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DHR. VISSER Zeb FENCING ERMELO  NED 
2 LEE-A-LEONG Jor-El FENCING CLUB ALMERE  NED 
3 BENTIVOGLI Leonardo S.V. A.E.W.  NED 
4 JIROUT Honzik S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
5 PRONK Noah FENCING ERMELO  NED 
6 ZAHIR Morad S.V. A.E.W.  NED 
7 VAN EDEREN Adam HOLLANDSCHERMEN  NED 
8 PIETERS Kyano SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
9 STROOP Preston FENCING CLUB ALMERE  NED 
10 LIN YUAN Tommy 12  S.V. A.E.W.  NED 
11 WAFFELAERT THIBAULT 13  SAW  BEL 
12 GELAUFF Sep 14  S.V. A.E.W.  NED 
13 VAN DER WOUDE Kian 15  FENCING CLUB ALMERE  NED 
14 HOOGSTEDE Jels 16  FENCING CLUB ALMERE  NED 
15 COOPER Kendal 17  FLANF  BEL 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) DHR. VISSER Zeb
FENCING ERMELO / NED
 
  (1) DHR. VISSER Zeb
FENCING ERMELO / NED
 
(16) -BYE-   
    (1) DHR. VISSER Zeb
FENCING ERMELO / NED
 
(9) STROOP Preston
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  15 - 9 
  (8) PIETERS Kyano
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
 
(8) PIETERS Kyano
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
15 - 12   
    (1) PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
 
(5) PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
 
  15 - 12 
  (5) PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
 
   
(12) GELAUFF Sep
S.V. A.E.W. / NED
 
15 - 8     
    (4) PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
 
 
(13) VAN DER WOUDE Kian
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  15 - 13   
  (4) JIROUT Honzik
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
 
(4) JIROUT Honzik
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
15 - 9   
    (1) PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
 
(3) BENTIVOGLI Leonardo
S.V. A.E.W. / NED
 
  15 - 9 
  (3) BENTIVOGLI Leonardo
S.V. A.E.W. / NED
 
   
(14) HOOGSTEDE Jels
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
9 - 4     
    (3) ZAHIR Morad
S.V. A.E.W. / NED
 
   
(11) WAFFELAERT THIBAULT
SAW / BEL
 
  15 - 10     
  (6) ZAHIR Morad
S.V. A.E.W. / NED
 
     
(6) ZAHIR Morad
S.V. A.E.W. / NED
 
15 - 14       
    (2) ZAHIR Morad
S.V. A.E.W. / NED
 
 
(7) VAN EDEREN Adam
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
  15 - 11   
  (7) VAN EDEREN Adam
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
   
(10) LIN YUAN Tommy
S.V. A.E.W. / NED
 
15 - 9     
    (2) LEE-A-LEONG Jor-El
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(15) COOPER Kendal
FLANF / BEL
 
  15 - 10   
  (2) LEE-A-LEONG Jor-El
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(2) LEE-A-LEONG Jor-El
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
15 - 4   
   

Final Results
Event finished at 3:53 PM
Place Name Club(s) Country
1 PRONK Noah FENCING ERMELO  NED 
2 ZAHIR Morad S.V. A.E.W.  NED 
3T DHR. VISSER Zeb FENCING ERMELO  NED 
3T LEE-A-LEONG Jor-El FENCING CLUB ALMERE  NED 
5 BENTIVOGLI Leonardo S.V. A.E.W.  NED 
6 JIROUT Honzik S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
7 VAN EDEREN Adam HOLLANDSCHERMEN  NED 
8 PIETERS Kyano SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
9 STROOP Preston FENCING CLUB ALMERE  NED 
10 LIN YUAN Tommy S.V. A.E.W.  NED 
11 WAFFELAERT THIBAULT SAW  BEL 
12 GELAUFF Sep S.V. A.E.W.  NED 
13 VAN DER WOUDE Kian FENCING CLUB ALMERE  NED 
14 HOOGSTEDE Jels FENCING CLUB ALMERE  NED 
15 COOPER Kendal FLANF  BEL