Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN  NED 
3 CAIRO Sanaa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
4 DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN  NED 
5 SAID Meryam SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
6 KASTELEIN Marie ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
7 ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER  NED 
8 KOZLOWSKA Weronika   C.R.B  BEL 
Round Scores
Pool #1
On strip 1&2
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN / NED
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 1.00 35 15 +20
SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN / NED
2 D4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 0.86 34 21 +13
HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN / NED
3 D1 D4 D3 V5 V5 D4 V5 3 0.43 27 26 +1
ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER / NED
4 D0 D3 V5 V5 D2 D1 D3 2 0.29 19 26 -7
KASTELEIN Marie
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
5 D3 D1 D2 D1 D2 D3 D1 0 0.00 13 35 -22
CAIRO Sanaa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
6 D3 D3 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.57 28 24 +4
KOZLOWSKA Weronika
C.R.B / BEL
7 D1 D1 V5 V2 V5 D4 D3 3 0.43 21 28 -7
SAID Meryam
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
8 D3 D4 D2 V5 V5 D1 V5 3 0.43 25 27 -2

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN  NED  1.00  35  15  +20  Advanced
2 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN  NED  0.86  34  21  +13  Advanced
3 CAIRO Sanaa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.57  28  24  +4  Advanced
4 HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN  NED  0.43  27  26  +1  Advanced
5 SAID Meryam SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.43  25  27  -2  Advanced
6 KOZLOWSKA Weronika   C.R.B  BEL  0.43  21  28  -7  Advanced
7 ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER  NED  0.29  19  26  -7  Advanced
8 KASTELEIN Marie ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED  0.00  13  35  -22  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
  (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
(8) KASTELEIN Marie
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
 
15 - 6 
    (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
(5) SAID Meryam
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
  15 - 4 
  (4) HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
 
(4) HANIQUE Eddy
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
15 - 9   
    (1) DAMMROFF Lotte
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
(3) CAIRO Sanaa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
  15 - 4 
  (3) CAIRO Sanaa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
   
(6) KOZLOWSKA Weronika
C.R.B / BEL
 
15 - 8     
    (2) CAIRO Sanaa
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
 
(7) ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER / NED
 
  15 - 11   
  (2) ARIAS DE BLES Mint
S.V. TER WEER / NED
 
 
(2) SLUMAN Talitha
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
15 - 14   
   

Final Results
Event finished at 2:43 PM
Place Name Club(s) Country
1 DAMMROFF Lotte HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 CAIRO Sanaa SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
3T ARIAS DE BLES Mint S.V. TER WEER  NED 
3T HANIQUE Eddy HOLLANDSCHERMEN  NED 
5 SLUMAN Talitha HOLLANDSCHERMEN  NED 
6 SAID Meryam SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
7 KOZLOWSKA Weronika C.R.B  BEL 
8 KASTELEIN Marie ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED