Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 EMANUEL Ava HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 BUIJSE Valerie LANCELOT SCHERMCLUB  NED 
3 JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
4 KUMMER Anouk 12  ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
5 PETERS Carlotta 13  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
6 ERDEM Esra   S.V. A.E.W.  NED 
7 MURAKEÖZY Dora   S.V. TER WEER  NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
1 V5 D0 V5 V5 D1 V5 4 0.67 21 16 +5
KUMMER Anouk
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
2 D1 D1 V5 V5 D2 D2 2 0.33 16 27 -11
EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
3 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.83 27 9 +18
PETERS Carlotta
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
4 D3 D4 D1 D3 D0 V5 1 0.17 16 26 -10
MURAKEÖZY Dora
S.V. TER WEER / NED
5 D0 D3 D1 V5 D0 V5 2 0.33 14 25 -11
BUIJSE Valerie
LANCELOT SCHERMCLUB / NED
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 6 +24
ERDEM Esra
S.V. A.E.W. / NED
7 D2 V5 D1 D1 D2 D1 1 0.17 12 27 -15

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 BUIJSE Valerie LANCELOT SCHERMCLUB  NED  1.00  30  +24  Advanced
2 EMANUEL Ava HOLLANDSCHERMEN  NED  0.83  27  +18  Advanced
3 JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.67  21  16  +5  Advanced
4 KUMMER Anouk 12  ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED  0.33  16  27  -11  Advanced
5 MURAKEÖZY Dora   S.V. TER WEER  NED  0.33  14  25  -11  Advanced
6 PETERS Carlotta 13  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.17  16  26  -10  Advanced
7 ERDEM Esra   S.V. A.E.W.  NED  0.17  12  27  -15  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) BUIJSE Valerie
LANCELOT SCHERMCLUB / NED
 
  (1) BUIJSE Valerie
LANCELOT SCHERMCLUB / NED
 
(8) -BYE-   
    (1) BUIJSE Valerie
LANCELOT SCHERMCLUB / NED
 
(5) MURAKEÖZY Dora
S.V. TER WEER / NED
 
  15 - 3 
  (4) MURAKEÖZY Dora
S.V. TER WEER / NED
 
 
(4) KUMMER Anouk
ZAAL AMSTERDAM ZUID / NED
 
15 - 7   
    (1) EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
(3) JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
  12 - 11 
  (3) JANS KÖHNEKE Maria
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
   
(6) PETERS Carlotta
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
15 - 10     
    (2) EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
 
(7) ERDEM Esra
S.V. A.E.W. / NED
 
  15 - 7   
  (2) EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
 
(2) EMANUEL Ava
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
15 - 1   
   

Final Results
Event finished at 3:00 PM
Place Name Club(s) Country
1 EMANUEL Ava HOLLANDSCHERMEN  NED 
2 BUIJSE Valerie LANCELOT SCHERMCLUB  NED 
3T MURAKEÖZY Dora S.V. TER WEER  NED 
3T JANS KÖHNEKE Maria SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
5 KUMMER Anouk ZAAL AMSTERDAM ZUID  NED 
6 PETERS Carlotta SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
7 ERDEM Esra S.V. A.E.W.  NED