Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 DERKSEN Ruben S.V. SCARAMOUCHE  NED 
2 SCHANZLEH Thom SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
3 VAN WINDEN Levy S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
4 VAN GAMEREN Axl 10  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
5 JELDERS Christian 11  FENCING CLUB ALMERE  NED 
6 LION Benjamin 12  FENCING CLUB ALMERE  NED 
7 BIJKER Peter 13  S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
8 DE VRIES Matthijs 14  FENCING ERMELO  NED 
9 KIRKELS Laurens 16  NSSV DON QUICHOTE  NED 
10 NAWAR Hassan 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
11 LUGTENBURG Thomas 19  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
12 OOSTHOF Collin 20  SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND  NED 
13 VAN ROOIJ Kevin 21  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
14 SCHOUT Jasper 23  K.M.S.V.  NED 
15 VEENENBOS Konrad 27  FENCING CLUB ALMERE  NED 
16 ASSMANN T. 28  S.V. SCARAMOUCHE  NED 
17 WARREMAN Daan 30  S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
18 FARKAS Mark Balasz 32  S.V. A.E.W.  NED 
19 VAN TIL Bert 33  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
20 VIDELER Jasper 34  S.V. BEAU GESTE  NED 
21 VAN DEN BOOGAART Koen 37  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
22 PIEPER Jesse 40  S.V. A.E.W.  NED 
23 KEPPEL Alec 41  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
24 V.D. BERG Paul 43  S.V. M.V.O.  NED 
25 LEPPERS Jon 45  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
26 ELSKAMP Eren 49  FENCING CLUB ALMERE  NED 
27 KRAVCHENKO Stanislav 52  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
28 LENDERINK Raul 57  DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED 
29 DE GROOT Joep 70  S.V. A.E.W.  NED 
30 DEKKER Tristan 72  FENCING ERMELO  NED 
32 BALENTIEN Rymson 89  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
33 DINANDT Floris-Tijmen 91  DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED 
34 FERRIER Robert 91  S.V. DE DRIE MUSKETIERS  NED 
35 SUTTORP Bob 101  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
36 RUTJES Carlo   S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
37 GARCIA ORTIZ DENIS   SAW  BEL 
38 DWARKASUNG Thomas   FENCING CLUB ALMERE  NED 
39 WILS Joppe   SCHERMACADEMIE WEZOWSKI  BEL 
40 GHYSELS Léo   LAMDL  BEL 
41 DE JONG Nighel   HOLLANDSCHERMEN  NED 
42 REMMEN Maarten-Pieter   S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
ELSKAMP Eren
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 V5 D4 D3 D4 D4 V5 2 0.33 25 24 +1
VAN ROOIJ Kevin
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
2 D1 D0 D4 D3 D1 V5 1 0.17 14 29 -15
V.D. BERG Paul
S.V. M.V.O. / NED
3 V5 V5 D2 V5 D2 V5 4 0.67 24 15 +9
DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
4 V4 V5 V5 V5 V4 V5 6 1.00 28 10 +18
GARCIA ORTIZ DENIS
SAW / BEL
5 V5 V5 D2 D0 V5 V5 4 0.67 22 20 +2
LUGTENBURG Thomas
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
6 V5 V5 V3 D0 D3 D4 3 0.50 20 21 -1
REMMEN Maarten-Pieter
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
7 D4 D4 D1 D1 D0 V5 1 0.17 15 29 -14
Referee(s):
WOJCIK Emiel
S.V. A.E.W. / NED

Pool #2
On strip 2  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SCHOUT Jasper
K.M.S.V. / NED
1 D4 V5 D1 D0 D2 D1 1 0.17 13 28 -15
SCHANZLEH Thom
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
2 V5 V5 V5 D1 V5 D4 4 0.67 25 21 +4
DWARKASUNG Thomas
FENCING CLUB ALMERE / NED
3 D3 D1 D3 D2 D4 D0 0 0.00 13 30 -17
RUTJES Carlo
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
4 V5 D4 V5 V5 V4 V5 5 0.83 28 11 +17
OOSTHOF Collin
SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND / NED
5 V5 V5 V5 D1 V5 V5 5 0.83 26 11 +15
KRAVCHENKO Stanislav
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
6 V5 D2 V5 D1 D2 V5 3 0.50 20 23 -3
KEPPEL Alec
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
7 V5 V5 V5 D0 D1 D3 3 0.50 19 20 -1
Referee(s):
BEL Erik
S.V. LA PRIME / NED

Pool #3
On strip 3  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
VEENENBOS Konrad
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 D4 D3 V5 V3 V5 V5 4 0.67 25 18 +7
NAWAR Hassan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
2 V5 D0 V5 V4 V5 V5 5 0.83 24 14 +10
VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
3 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 16 +13
VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
4 D3 D0 V5 V5 D1 V5 3 0.50 19 22 -3
LENDERINK Raul
DEVENTER SCHERMVERENIGING / NED
5 D2 D2 D3 D3 V4 V5 2 0.33 19 20 -1
FERRIER Robert
S.V. DE DRIE MUSKETIERS / NED
6 D3 D2 D1 V5 D2 V5 2 0.33 18 21 -3
SUTTORP Bob
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
7 D0 D1 D4 D0 D1 D1 0 0.00 7 30 -23

Pool #4
On strip 4  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
1 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
KIRKELS Laurens
NSSV DON QUICHOTE / NED
2 D2 V5 D4 V5 V5 D2 3 0.50 23 17 +6
DINANDT Floris-Tijmen
DEVENTER SCHERMVERENIGING / NED
3 D1 D0 D4 V5 V5 D2 2 0.33 17 25 -8
WILS Joppe
SCHERMACADEMIE WEZOWSKI / BEL
4 V5 V5 V5 V4 V5 D2 5 0.83 26 20 +6
DEKKER Tristan
FENCING ERMELO / NED
5 D1 D1 D2 D1 V5 D1 1 0.17 11 28 -17
PIEPER Jesse
S.V. A.E.W. / NED
6 D4 D1 D3 D2 D4 D1 0 0.00 15 30 -15
ASSMANN T.
S.V. SCARAMOUCHE / NED
7 D0 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 25 13 +12

Pool #5
On strip 5  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
DE VRIES Matthijs
FENCING ERMELO / NED
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14
WARREMAN Daan
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
2 D2 V5 V5 D4 V5 3 0.60 21 14 +7
DE GROOT Joep
S.V. A.E.W. / NED
3 D1 D1 V5 V4 V4 3 0.60 15 19 -4
JELDERS Christian
FENCING CLUB ALMERE / NED
4 D3 D1 D3 V2 D4 1 0.20 13 21 -8
LEPPERS Jon
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
5 D4 V5 D3 D1 V5 2 0.40 18 17 +1
GHYSELS Léo
LAMDL / BEL
6 D1 D2 D3 V5 D2 1 0.20 13 23 -10

Pool #6
On strip 6  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
LION Benjamin
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 D2 V5 V5 D3 V5 3 0.60 20 18 +2
BIJKER Peter
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
2 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.80 24 15 +9
VAN TIL Bert
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
3 D4 D2 D4 V5 V5 2 0.40 20 19 +1
DE JONG Nighel
HOLLANDSCHERMEN / NED
4 D2 D4 V5 D3 V5 2 0.40 19 23 -4
BALENTIEN Rymson
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
5 V5 V5 D2 V5 D4 3 0.60 21 20 +1
FARKAS Mark Balasz
S.V. A.E.W. / NED
6 D2 D2 D2 D4 V5 1 0.20 15 24 -9

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 DERKSEN Ruben S.V. SCARAMOUCHE  NED  1.00  28  10  +18  Advanced
2 DE VRIES Matthijs 14  FENCING ERMELO  NED  1.00  25  11  +14  Advanced
3 RUTJES Carlo   S.V. ROBBSCHERMEN  NED  0.83  28  11  +17  Advanced
4 VAN GAMEREN Axl 10  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.83  29  13  +16  Advanced
5 OOSTHOF Collin 20  SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND  NED  0.83  26  11  +15  Advanced
6 VAN WINDEN Levy S.V. ROBBSCHERMEN  NED  0.83  29  16  +13  Advanced
7 ASSMANN T. 28  S.V. SCARAMOUCHE  NED  0.83  25  13  +12  Advanced
8 NAWAR Hassan 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.83  24  14  +10  Advanced
9 WILS Joppe   SCHERMACADEMIE WEZOWSKI  BEL  0.83  26  20  +6  Advanced
10 BIJKER Peter 13  S.V. ROBBSCHERMEN  NED  0.80  24  15  +9  Advanced
11 V.D. BERG Paul 43  S.V. M.V.O.  NED  0.67  24  15  +9  Advanced
12 VEENENBOS Konrad 27  FENCING CLUB ALMERE  NED  0.67  25  18  +7  Advanced
13 SCHANZLEH Thom SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.67  25  21  +4  Advanced
14 GARCIA ORTIZ DENIS   SAW  BEL  0.67  22  20  +2  Advanced
15 WARREMAN Daan 30  S.V. ROBBSCHERMEN  NED  0.60  21  14  +7  Advanced
16 LION Benjamin 12  FENCING CLUB ALMERE  NED  0.60  20  18  +2  Advanced
17 BALENTIEN Rymson 89  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.60  21  20  +1  Advanced
18 DE GROOT Joep 70  S.V. A.E.W.  NED  0.60  15  19  -4  Advanced
19 KIRKELS Laurens 16  NSSV DON QUICHOTE  NED  0.50  23  17  +6  Advanced
20 LUGTENBURG Thomas 19  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.50  20  21  -1  Advanced
21 KEPPEL Alec 41  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.50  19  20  -1  Advanced
22 KRAVCHENKO Stanislav 52  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.50  20  23  -3  Advanced
23 VAN DEN BOOGAART Koen 37  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.50  19  22  -3  Advanced
24 VAN TIL Bert 33  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED  0.40  20  19  +1  Advanced
25 LEPPERS Jon 45  SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED  0.40  18  17  +1  Advanced
26 DE JONG Nighel   HOLLANDSCHERMEN  NED  0.40  19  23  -4  Advanced
27 ELSKAMP Eren 49  FENCING CLUB ALMERE  NED  0.33  25  24  +1  Advanced
28 LENDERINK Raul 57  DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED  0.33  19  20  -1  Advanced
29 FERRIER Robert 91  S.V. DE DRIE MUSKETIERS  NED  0.33  18  21  -3  Advanced
30 DINANDT Floris-Tijmen 91  DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED  0.33  17  25  -8  Advanced
31 JELDERS Christian 11  FENCING CLUB ALMERE  NED  0.20  13  21  -8  Advanced
32 FARKAS Mark Balasz 32  S.V. A.E.W.  NED  0.20  15  24  -9  Advanced
33 GHYSELS Léo   LAMDL  BEL  0.20  13  23  -10  Advanced
34 REMMEN Maarten-Pieter   S.V. ROBBSCHERMEN  NED  0.17  15  29  -14  Advanced
35 VAN ROOIJ Kevin 21  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.17  14  29  -15  Advanced
36 SCHOUT Jasper 23  K.M.S.V.  NED  0.17  13  28  -15  Advanced
37 DEKKER Tristan 72  FENCING ERMELO  NED  0.17  11  28  -17  Advanced
38 PIEPER Jesse 40  S.V. A.E.W.  NED  0.00  15  30  -15  Advanced
39 DWARKASUNG Thomas   FENCING CLUB ALMERE  NED  0.00  13  30  -17  Advanced
40 SUTTORP Bob 101  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED  0.00  30  -23  Advanced
DNF VIDELER Jasper 34  S.V. BEAU GESTE  NED            Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 64 Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
             
(1) DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  (1) DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(64) -BYE-   
    (1) DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(33) GHYSELS Léo
LAMDL / BEL
 
  15 - 1 
  (32) GHYSELS Léo
LAMDL / BEL
 
 
(32) FARKAS Mark Balasz
S.V. A.E.W. / NED
 
15 - 8   
    (1) DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(17) BALENTIEN Rymson
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
  15 - 7 
  (17) BALENTIEN Rymson
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
   
(48) -BYE-       
    (16) LION Benjamin
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(49) -BYE-    15 - 4   
  (16) LION Benjamin
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(16) LION Benjamin
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
   
    (1) DERKSEN Ruben
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
(9) WILS Joppe
SCHERMACADEMIE WEZOWSKI / BEL
 
  15 - 6 
  (9) WILS Joppe
SCHERMACADEMIE WEZOWSKI / BEL
 
   
(56) -BYE-       
    (9) WILS Joppe
SCHERMACADEMIE WEZOWSKI / BEL
 
   
(41) -BYE-    15 - 14     
  (24) VAN TIL Bert
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
     
(24) VAN TIL Bert
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
       
    (8) WILS Joppe
SCHERMACADEMIE WEZOWSKI / BEL
 
 
(25) LEPPERS Jon
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
  15 - 14   
  (25) LEPPERS Jon
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
   
(40) SUTTORP Bob
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
15 - 4     
    (8) NAWAR Hassan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
 
(57) -BYE-    15 - 6   
  (8) NAWAR Hassan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
 
(8) NAWAR Hassan
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
   
    (1) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
(5) OOSTHOF Collin
SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND / NED
 
  15 - 5 
  (5) OOSTHOF Collin
SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND / NED
 
   
(60) -BYE-       
    (5) OOSTHOF Collin
SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND / NED
 
   
(37) DEKKER Tristan
FENCING ERMELO / NED
 
  15 - 9     
  (28) DEKKER Tristan
FENCING ERMELO / NED
 
     
(28) LENDERINK Raul
DEVENTER SCHERMVERENIGING / NED
 
12 - 11       
    (5) OOSTHOF Collin
SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND / NED
 
   
(21) KEPPEL Alec
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
  15 - 11     
  (21) KEPPEL Alec
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
       
(44) -BYE-           
    (12) VEENENBOS Konrad
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
     
(53) -BYE-    15 - 14       
  (12) VEENENBOS Konrad
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
     
(12) VEENENBOS Konrad
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
       
    (4) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
 
(13) SCHANZLEH Thom
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
  15 - 6   
  (13) SCHANZLEH Thom
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
   
(52) -BYE-       
    (13) SCHANZLEH Thom
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
   
(45) -BYE-    11 - 9     
  (20) LUGTENBURG Thomas
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
     
(20) LUGTENBURG Thomas
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
       
    (4) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
 
(29) FERRIER Robert
S.V. DE DRIE MUSKETIERS / NED
 
  15 - 11   
  (29) SCHOUT Jasper
K.M.S.V. / NED
 
   
(36) SCHOUT Jasper
K.M.S.V. / NED
 
15 - 14     
    (4) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
 
(61) -BYE-    15 - 7   
  (4) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
 
(4) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
   
    (1) VAN GAMEREN Axl
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
(3) RUTJES Carlo
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
  15 - 10 
  (3) RUTJES Carlo
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(62) -BYE-       
    (3) RUTJES Carlo
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(35) VAN ROOIJ Kevin
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
  15 - 4     
  (30) VAN ROOIJ Kevin
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
 
     
(30) DINANDT Floris-Tijmen
DEVENTER SCHERMVERENIGING / NED
 
15 - 12       
    (3) RUTJES Carlo
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(19) KIRKELS Laurens
NSSV DON QUICHOTE / NED
 
  15 - 13     
  (19) KIRKELS Laurens
NSSV DON QUICHOTE / NED
 
       
(46) -BYE-           
    (14) GARCIA ORTIZ DENIS
SAW / BEL
 
     
(51) -BYE-    14 - 5       
  (14) GARCIA ORTIZ DENIS
SAW / BEL
 
     
(14) GARCIA ORTIZ DENIS
SAW / BEL
 
       
    (3) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(11) V.D. BERG Paul
S.V. M.V.O. / NED
 
  15 - 13     
  (11) V.D. BERG Paul
S.V. M.V.O. / NED
 
       
(54) -BYE-           
    (11) V.D. BERG Paul
S.V. M.V.O. / NED
 
       
(43) -BYE-    14 - 6         
  (22) KRAVCHENKO Stanislav
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
         
(22) KRAVCHENKO Stanislav
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM / NED
 
           
    (6) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
     
(27) ELSKAMP Eren
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  15 - 11       
  (27) PIEPER Jesse
S.V. A.E.W. / NED
 
       
(38) PIEPER Jesse
S.V. A.E.W. / NED
 
15 - 12         
    (6) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
     
(59) -BYE-    15 - 13       
  (6) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
     
(6) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
       
    (2) VAN WINDEN Levy
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
 
(7) ASSMANN T.
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
  15 - 14   
  (7) ASSMANN T.
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
   
(58) -BYE-       
    (7) ASSMANN T.
S.V. SCARAMOUCHE / NED
 
   
(39) DWARKASUNG Thomas
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  15 - 10     
  (26) DE JONG Nighel
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
     
(26) DE JONG Nighel
HOLLANDSCHERMEN / NED
 
15 - 5       
    (7) VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
   
(23) VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
  15 - 13     
  (23) VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
       
(42) -BYE-           
    (10) VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
     
(55) -BYE-    15 - 12       
  (10) BIJKER Peter
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
     
(10) BIJKER Peter
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
       
    (2) VAN DEN BOOGAART Koen
SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR / NED
 
 
(15) WARREMAN Daan
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
  15 - 14   
  (15) WARREMAN Daan
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(50) -BYE-       
    (15) WARREMAN Daan
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
   
(47) -BYE-    14 - 7     
  (18) DE GROOT Joep
S.V. A.E.W. / NED
 
     
(18) DE GROOT Joep
S.V. A.E.W. / NED
 
       
    (2) JELDERS Christian
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(31) JELDERS Christian
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
  12 - 11   
  (31) JELDERS Christian
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
   
(34) REMMEN Maarten-Pieter
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
 
15 - 10     
    (2) JELDERS Christian
FENCING CLUB ALMERE / NED
 
 
(63) -BYE-    15 - 12   
  (2) DE VRIES Matthijs
FENCING ERMELO / NED
 
 
(2) DE VRIES Matthijs
FENCING ERMELO / NED
 
   
   

Final Results
Event finished at 4:36 PM
Place Name Club(s) Country
1 VAN GAMEREN Axl SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
2 VAN WINDEN Levy S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
3T DERKSEN Ruben S.V. SCARAMOUCHE  NED 
3T VAN DEN BOOGAART Koen SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
5 RUTJES Carlo S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
6 OOSTHOF Collin SCHERMCLUB MIDDEN NEDERLAND  NED 
7 WILS Joppe SCHERMACADEMIE WEZOWSKI  BEL 
8 JELDERS Christian FENCING CLUB ALMERE  NED 
9 ASSMANN T. S.V. SCARAMOUCHE  NED 
10 NAWAR Hassan SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
11 V.D. BERG Paul S.V. M.V.O.  NED 
12 VEENENBOS Konrad FENCING CLUB ALMERE  NED 
13 SCHANZLEH Thom SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
14 GARCIA ORTIZ DENIS SAW  BEL 
15 WARREMAN Daan S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
16 LION Benjamin FENCING CLUB ALMERE  NED 
17 DE VRIES Matthijs FENCING ERMELO  NED 
18 BIJKER Peter S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
19 BALENTIEN Rymson SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
20 DE GROOT Joep S.V. A.E.W.  NED 
21 KIRKELS Laurens NSSV DON QUICHOTE  NED 
22 LUGTENBURG Thomas SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
23 KEPPEL Alec SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
24 KRAVCHENKO Stanislav SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
25 VAN TIL Bert SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  NED 
26 LEPPERS Jon SCHERMEN ROTTERDAM ZAÏR  NED 
27 DE JONG Nighel HOLLANDSCHERMEN  NED 
28 GHYSELS Léo LAMDL  BEL 
29 VAN ROOIJ Kevin SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
30 SCHOUT Jasper K.M.S.V.  NED 
31 DEKKER Tristan FENCING ERMELO  NED 
32 PIEPER Jesse S.V. A.E.W.  NED 
33 ELSKAMP Eren FENCING CLUB ALMERE  NED 
34 LENDERINK Raul DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED 
35 FERRIER Robert S.V. DE DRIE MUSKETIERS  NED 
36 DINANDT Floris-Tijmen DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED 
37 FARKAS Mark Balasz S.V. A.E.W.  NED 
38 REMMEN Maarten-Pieter S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
39 DWARKASUNG Thomas FENCING CLUB ALMERE  NED 
40 SUTTORP Bob SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
DNF VIDELER Jasper S.V. BEAU GESTE  NED