Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 BENTIVOGLI Leonardo S.V. A.E.W.  NED 
2 BRY Tamara S.V. VIVAS  NED 
3 DHR. VISSER Zeb FENCING ERMELO  NED 
4 WAAIJER Sacha SCHERMVERENIGING ZAAL KARDOLUS  NED 
5 LIN YUAN Tommy S.V. A.E.W.  NED 
6 VAN EDEREN Adam HOLLANDSCHERMEN  NED 
7 STROOP Preston FENCING CLUB ALMERE  NED 
8 LEE-A-LEONG Jor-El FENCING CLUB ALMERE  NED 
9 JIROUT Honzik S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
10 ZAHIR Morad S.V. A.E.W.  NED 
11 GELAUFF Sep 11  S.V. A.E.W.  NED 
12 HOOGSTEDE Jels 12  FENCING CLUB ALMERE  NED 
13 PIETERS Kyano 13  SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
14 VAN DER WOUDE Kian 14  FENCING CLUB ALMERE  NED 
15 PRONK Noah 16  FENCING ERMELO  NED 
16 WAFFELAERT THIBAULT   SAW  BEL 
17 COOPER Kendal   FLANF  BEL 
18 HEUKELUM VAN Guusje   DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED 
19 DE CLOU Moïse   S.V. A.E.W.  NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 12
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
STROOP Preston
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 D2 V5 D2 V5 D1 V2 3 0.50 17 17 0
BENTIVOGLI Leonardo
S.V. A.E.W. / NED
2 V3 V5 V5 D4 V2 V2 5 0.83 21 11 +10
COOPER Kendal
FLANF / BEL
3 D3 D2 V5 D1 D2 V3 2 0.33 16 26 -10
HOOGSTEDE Jels
FENCING CLUB ALMERE / NED
4 V5 D0 D4 D2 V5 D1 2 0.33 17 23 -6
DE CLOU Moïse
S.V. A.E.W. / NED
5 D0 V5 V5 V5 D0 D3 3 0.50 18 22 -4
VAN EDEREN Adam
HOLLANDSCHERMEN / NED
6 V5 D1 V5 D4 V5 D4 3 0.50 24 15 +9
PIETERS Kyano
SCHERMCLUB DEN BOSCH / NED
7 D1 D1 D2 V2 V5 V5 3 0.50 16 15 +1

Pool #2
On strip 13
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
LIN YUAN Tommy
S.V. A.E.W. / NED
1 D4 D3 V5 D2 V5 2 0.40 19 19 0
GELAUFF Sep
S.V. A.E.W. / NED
2 V5 D2 V5 D2 D2 2 0.40 16 22 -6
LEE-A-LEONG Jor-El
FENCING CLUB ALMERE / NED
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
BRY Tamara
S.V. VIVAS / NED
4 D4 D3 D1 V5 D4 1 0.20 17 24 -7
WAFFELAERT THIBAULT
SAW / BEL
5 V5 V5 D4 D4 D0 2 0.40 18 19 -1
PRONK Noah
FENCING ERMELO / NED
6 D0 V5 D3 V5 V5 3 0.60 18 16 +2

Pool #3
On strip 14
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
VAN DER WOUDE Kian
FENCING CLUB ALMERE / NED
1 D1 D0 V5 V1 D1 2 0.40 8 17 -9
DHR. VISSER Zeb
FENCING ERMELO / NED
2 V5 V4 V5 V5 V5 5 1.00 24 8 +16
JIROUT Honzik
S.V. ROBBSCHERMEN / NED
3 V4 D3 V5 D3 V5 3 0.60 20 13 +7
HEUKELUM VAN Guusje
DEVENTER SCHERMVERENIGING / NED
4 D2 D1 D2 D2 D3 0 0.00 10 25 -15
ZAHIR Morad
S.V. A.E.W. / NED
5 D1 D0 V4 V5 V5 3 0.60 15 15 0
WAAIJER Sacha
SCHERMVERENIGING ZAAL KARDOLUS / NED
6 V5 D3 D3 V5 D4 2 0.40 20 19 +1

Final Results
Event finished at 11:24 AM
Place Name Club(s) Country
1 DHR. VISSER Zeb FENCING ERMELO  NED 
2 LEE-A-LEONG Jor-El FENCING CLUB ALMERE  NED 
3 BENTIVOGLI Leonardo S.V. A.E.W.  NED 
4 JIROUT Honzik S.V. ROBBSCHERMEN  NED 
5 PRONK Noah FENCING ERMELO  NED 
6 ZAHIR Morad S.V. A.E.W.  NED 
7 VAN EDEREN Adam HOLLANDSCHERMEN  NED 
8 PIETERS Kyano SCHERMCLUB DEN BOSCH  NED 
9 STROOP Preston FENCING CLUB ALMERE  NED 
10 DE CLOU Moïse S.V. A.E.W.  NED 
11 WAAIJER Sacha SCHERMVERENIGING ZAAL KARDOLUS  NED 
12 LIN YUAN Tommy S.V. A.E.W.  NED 
13 WAFFELAERT THIBAULT SAW  BEL 
14 GELAUFF Sep S.V. A.E.W.  NED 
15 VAN DER WOUDE Kian FENCING CLUB ALMERE  NED 
16 HOOGSTEDE Jels FENCING CLUB ALMERE  NED 
17 COOPER Kendal FLANF  BEL 
18 BRY Tamara S.V. VIVAS  NED 
19 HEUKELUM VAN Guusje DEVENTER SCHERMVERENIGING  NED