Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 VAN DER VEEN (B) Ynet SCHERZ  NED 
2 HOM (B) Ans SCHEDJ  NED 
3 REINECKE (B) Liset SCHEDJ  NED 
4 V.D. PUTTEN (A) Nathalie SCHERZ  NED 
5 BOSVELD (C) Gerda S.V.V  NED 
6 KNAPE (C) Ineke TSVR  NED 
7 DAMMROFF (A) Ursula   HOLL  NED 
8 DE WILDE (C) Ruby   S.V.M  NED 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
VAN DER VEEN (B) Ynet
SCHERZ / NED
1 V5 V5 D3 V5 V5 V5 V5 6 0.86 33 14 +19
REINECKE (B) Liset
SCHEDJ / NED
2 D2 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.71 30 21 +9
HOM (B) Ans
SCHEDJ / NED
3 D3 D4 V5 D1 V5 V5 D2 3 0.43 25 26 -1
BOSVELD (C) Gerda
S.V.V / NED
4 V5 V4 D1 V5 D2 D4 V5 4 0.57 26 26 0
V.D. PUTTEN (A) Nathalie
SCHERZ / NED
5 D1 D3 V5 D4 D4 V5 D4 2 0.29 26 28 -2
DAMMROFF (A) Ursula
HOLL / NED
6 D1 D2 D3 V5 V5 V5 D1 3 0.43 22 27 -5
DE WILDE (C) Ruby
S.V.M / NED
7 D0 D1 D2 V5 D2 D1 V5 2 0.29 16 33 -17
KNAPE (C) Ineke
TSVR / NED
8 D2 D2 V5 D1 V5 V5 D4 3 0.43 24 27 -3
Referee(s):
SCHOBER Katja
FENCE / NED
WASSINK Jaap
DEVES / NED

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 VAN DER VEEN (B) Ynet SCHERZ  NED  0.86  33  14  +19  Advanced
2 REINECKE (B) Liset SCHEDJ  NED  0.71  30  21  +9  Advanced
3 BOSVELD (C) Gerda S.V.V  NED  0.57  26  26  Advanced
4 HOM (B) Ans SCHEDJ  NED  0.43  25  26  -1  Advanced
5 KNAPE (C) Ineke TSVR  NED  0.43  24  27  -3  Advanced
6 DAMMROFF (A) Ursula   HOLL  NED  0.43  22  27  -5  Advanced
7 V.D. PUTTEN (A) Nathalie SCHERZ  NED  0.29  26  28  -2  Advanced
8 DE WILDE (C) Ruby   S.V.M  NED  0.29  16  33  -17  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) VAN DER VEEN (B) Ynet
SCHERZ / NED
 
  (1) VAN DER VEEN (B) Ynet
SCHERZ / NED
 
(8) DE WILDE (C) Ruby
S.V.M / NED
 
10 - 3
Ref:  BEL Erik  LAP / NED 
    (1) VAN DER VEEN (B) Ynet
SCHERZ / NED
 
(5) KNAPE (C) Ineke
TSVR / NED
 
  10 - 8
Ref:  HOPSTAKEN Louis  SCAR / NED 
  (4) HOM (B) Ans
SCHEDJ / NED
 
 
(4) HOM (B) Ans
SCHEDJ / NED
 
10 - 6
Ref:  BEL Erik  LAP / NED 
 
    (1) VAN DER VEEN (B) Ynet
SCHERZ / NED
 
(3) BOSVELD (C) Gerda
S.V.V / NED
 
  10 - 2
Ref:  SCHOBER Katja  FENCE / NED 
  (3) DAMMROFF (A) Ursula
HOLL / NED
 
   
(6) DAMMROFF (A) Ursula
HOLL / NED
 
9 - 6
Ref:  HOPSTAKEN Louis  SCAR / NED 
   
    (2) DAMMROFF (A) Ursula
HOLL / NED
 
 
(7) V.D. PUTTEN (A) Nathalie
SCHERZ / NED
 
  9 - 7
Ref:  HOPSTAKEN Louis  SCAR / NED 
 
  (2) REINECKE (B) Liset
SCHEDJ / NED
 
 
(2) REINECKE (B) Liset
SCHEDJ / NED
 
10 - 5
Ref:  HOPSTAKEN Louis  SCAR / NED 
 
   

Final Results
Event finished at 2:34 PM
Place Name Club(s) Country
1 VAN DER VEEN (B) Ynet SCHERZ  NED 
2 DAMMROFF (A) Ursula HOLL  NED 
3T REINECKE (B) Liset SCHEDJ  NED 
3T HOM (B) Ans SCHEDJ  NED 
5 BOSVELD (C) Gerda S.V.V  NED 
6 KNAPE (C) Ineke TSVR  NED 
7 V.D. PUTTEN (A) Nathalie SCHERZ  NED 
8 DE WILDE (C) Ruby S.V.M  NED